Српска лига “Војводина”

Младост ГАТ – Динамо 1945 4:1 (3:1)

Нови Сад, Стадион Младости. Судија: Кристијан Чапо (Суботица) 8. Стрелци: Асани у 14. и 41., Ренић у 31. и Бошковић у 51. минуту за Младост ГАТ, а Станојковић за Динамо, жути картони: Бошковић (Младост ГАТ), Aхчин, Матијевић (Динамо).

Младост ГАТ: Дражић 8, Каурин 7,5, Слијепчевић 7,5, Бабић 7,5 (од 55. Јаблан 7), Швоња, 7,5, Асани 8 (од 46. Петар Илић 7,5), Гојковић 7,5, Ренић 8 (од 59. Лука Илић 7), Поповић 7,5 (од 55. Томчић 7), Бошковић 8,5 (од 77. Смиљанић -), Станић 7,5.

Динамо 1945: Гавриловић 6,5, Јанковић 6,5 Аничић 7, Црномарковић 6, Каранфиловски 6, Ахчин 6,5, Матијевић 6,5, Станојковић 7, Јаковашић 6 (од 55. Пештерац 6), Златковић 6,5, Пантић 6 (од 46. Андрић 6).

Играч утакмице: Бошковић

Новосађани су убрали јесење ловорике, два кола пре паузе, тријумфом над Панчевцима.

Прво је шут Ренића осујетио Гавриловић, а затим и Поповићев покушај главом. У 13. минуту домаћи су дошли до вођства, Бошковић је упослио Асанија, а крилни нападач успешно реализовао акцију за – 1:0. У следећем нападу поравнали су гости, поготком Марка Станојковића, на асистенцију Аничића. Поново су домаћи имали прилику, Ренић је гађао право у голмана. Нову предност доноси управо Ренић на додавање Бошковића. Панчевци су на одмор отишли са два гола заостатка, а најзаслужнији за такав епилог је Асани, који је крунисао акцију са Ренићем.

Најлепши детаљ на мечу догодио се у шестом минуту наставка. Резервиста Петар Илић прецизним центаршутем пронашао је Бошковића, а овај искористивши статичност одбране гостију, маказицама шаље лопту у небрањени део мреже. Гости су имали шансу преко Јанковића, али истакао се голман Дражић, још једном сјајном интервенцијом, спречивши смањење резултата. Више смо очекивали од Динама имајући у виду да су пре овог сусрета били први пратиоци лидера из Новог Сада.