Време читања: 2 минута

Српска лига ”Војводина”

Феникс 1995 – Борац Сакуле 4:1 (3:0)

Пећинци – Стадион Сувача. Судија: Дејан Петровић (Вршац) 8. Стрелци: Милутиновић у 9. и 50, Јованић у 23. и Секулић у 45. за Феникс 1995, Марковић у 70. за Борац. Жути картони: Секулић (Феникс 1995), Зафиров, Ђурић, Петровић (Борац).

Феникс 1995: Крстовић 7, Благојевић 7, Пејић 7,5, Дамјановић 7, Симуновић 7, Секулић 8, Милаковић 7 (од 53. Нинковић 7), Јованић 8 (од 84. Видовић – ), Зејић 7,5 (од 73. Зечевић – ), Јеловић 8, Милутиновић 8,5.

Борац: Брковић 6, Марковић 7 (од 73. Нинковић – ), Мијатовић 6, Савић 6, Петровић 6, Павловић 6, Конестабо 6 (од 46. Гавриловић 6,5), Зафиров 6 (од 46. Младеновић 6,5), Ђурић 7, Павлов 6,5, Николић 7.

Играч утакмице: Милутиновић

Четвртом узастопном победом, фудбалери Феникса 1995, потврдили су да су, у финишу јесење етапе, ушли у жељени ритам, па се полако удаљавају од црвене линије. Поново је импоновао учинак стрелаца, чију параду је отворио најбољи актер Лазар Милутиновић, крунисавши асистенцију бонуса Зорана Зејића.
Повратак на терен, после одсуства због повреде, Предраг Милаковић, украсио је у 23. минуту, када је проиграо Луку Јованића, а најбољи стрелац чете тренера Милана Вујасина, одлично се снашао између двојице штопера и дуплирао капитал. Пред одлазак на одмор, лопта је кружила као у билијару, а мрежу иза леђа голмана Уроша Брковића, погодио је и Стефан Секулић.
Расположен је био Лука Јованић, у 50. минуту, загрејао је дланове голмана, који је краткотрајно отклонио опасност, пошто је на одбитак правовремено реаговао Лазар Милутиновић и ударцем главом уписао другу рецку – 4:0.
У 70. минуту, после корнера и спретне реакције Михајла Марковића, гости из Сакула, постигли су почасни погодак.