Супер лига Србије

Партизан – Пролетер 1:0 (0:0)

Београд, стадион Партизана. Судија: Александар Живковић (Ниш). Стрелац: Холендер у 90+1. минуту. Жути картони: Миљковић (Партизан), Андрејевић, Милошевић, Којић (Пролетер).

Партизан: Поповић, Миљковић, Марковић, Вујачић, Обрадовић, Здјелар, Шћекић, Јојић (од 59. Марковић), Натхо (од 59. Сума), Асано (од 80. Штулић), Холендер.

Пролетер: Петрић, Милошевић, Јоковић, Андрејевић, Ковачевић, Пејић (од 62. Митровић), Илић, Кнежевић (од 62. Миленковић), Бабић, Живојиновић (од 62. Којић), Миросављев.

Фудбалери новосадског Пролетера поражени су од београдског Партизана резултатом – 1:0.

Одолевали су изабраници Бранка Жигића све до самог краја меча, када је у надокнади, Холендер успео да савлада маестралног Петрића.

Домаћи су имали јалову иницијативу у првом делу игре. Након убачене лопте од стране Миљковића, Холендер је гађао право у Петрића. Пред одмор поново се Холендер нашао у прилици, али је Андрејевић правовременом интервенцијом отклонио опасност.

У петом минуту наставка, у шанси се нашао и Вујачић, међутим његов ударац завршио је високо преко гола. Недуго, затим пенал за Партизан, Андрејевић је оборио Холендера, чију намеру је прочитао одлични Петрић. Играо се последњи минут када је Пролетер могао да казни све промашаје домаћих, али Илићев ударац завршио на пречки Поповићевог гола.

Тренутак одлуке догодио се минут касније, Холендер је успео да се искупи за промашени једанаестерац, савладавши Петрића након одбитка.