Супер лига Србије

Војводина – Ц. звезда 0:2 (0:1)

Нови Сад, стадион Карађорђе. Судија: Новак Симовић (Ловћенац). Стрелци: Гајић у 26. минуту и Бен у 75. (из пенала). Жути картони: Деветак (Војводина), Петровић, Ераковић (Ц. звезда).

Војводина: Вуклиш, Бјековић (од 46. Стојковић), Деветак, Човић (од 77. Зукић), Ђорђевић, Андрић, Дринчић, Мркаић (од 65. Ђуричин), Бојић, Бралић, Вукадиновић (од 81. Гемовић).

Ц. звезда: Борјан, Гајић, Иванић (од 88. Спиридоновић), Панков, Канга (од 74. Николић), Фалћинели (од 84. Вукановић), Милуновић, Петровић, Ераковић, Бен (од 84. Дегенек), Саного.

Изабраници Ненада Лалатовића поражени су у дербију 15. кола од Црвене звезде – 0:2.

Лале су прве имале шансу да дођу до вођства, Вукадиновићев ударац осујетио је сјајни Борјан. Узвратили су Београђани, Бен је из слободног ударца пуцао преко гола. У 26. минуту гости долазе до предности, после шута Гајића лопта је закачила Деветка, довољно да превари Вуклиша – 0:1.

Покушавали су Новосађани да дођу до изједначења, након прекида Дринчића, Бојић је пропустио прилику.

Покушај Фалћинелија, неутралисао је голман Вуклиш. У 75. минуту пенал за госте, резервиста Ђуричин оборио је Николића, а судија Симовић без размишљања показује на белу тачку. Сигуран реализатор био је Ел Фарду Бен – 2:0.

У финишу могли су гости до још једног гола, али Спиридоновићев шут изблокирао је Деветак.

Фудбалери Војводине, наредно коло гостују у Нишу, Радничком, а пре тога одмериће се снаге са екипом Пролетера у Купу Србије, у четвртак 26. новембра.