Време читања: 3 минута

Супер лига Србије

Пролетер – Јавор 2:1 (1:0)

Нови Сад, стадион Карађорђе. Судија: Бојан Николић (Крагујевац). Стрелци: Миросављев у 33. и Бабић у 90+3. из пенала за Пролетер, а А. Илић у  84. минуту за Јавор. Жути картони: Пејић, Миросављев, Бабић (Пролетер), Николић, Балабановић, Јевтић, Тричковић (Јавор).

Пролетер: Елесин, Митровић (од 77. Живојиновић), Пејић, Миросављев, Ковачевић, Јоковић, Ј. Илић, Андрејевић, Милошевић, Бабић (од 90. Башановић), Кнежевић (од 66. Галић).

Јавор: Лазовић, Тричковић (од 68. Рушевић), Јевремовић, Јевтић, Пишчевић, Николић (од 79. Танко), Луковић, Маричић, Радивојевић, Балабановић, А. Илић.

Фудбалери Пролетера вратили су се на победнички колосек, савладавши Ивањичане, поготком Бабића у надокнади утакмице.

Након грешке на средини терена, Луковић се изборио за позицију, шутирао преко гола. Бојан Ковачевић је ударцем из даљине уздрмао пречку, а Луковић, на другој страни, није успео да искористи несмотреност одбране. Играо се 33. минут када је везиста Пролетера, Јован Илић пронашао Милошевића, чији убачај је испратио Миросављев, и ударцем главом из срца шеснаестерца донео предност – 1:0. Покушаји Балабановића, са једне, и Пејића, са друге стране, завршили су покрај гола.

Истакао се голман Ивањичана, Лазовић, када је парадом одбио лопту у корнер, после слободног ударца Синише Бабића. На центаршут Јевремовића, Луковић се поново нашао у прилици, али његов покушај завршио је изнад пречке. Сјајну прилику имали су гости преко Анеса Рушевића, на додавање Андреја Илића, промашио је цео гол. Ивањичани су до изједначења стигли поготком Андреја Илића, а у надокнади меча, Бабић је са пенала донео нову радост Новосађанима.

Раднички – Војводина 0:1 (0:1)

Ниш, стадион Чаир. Судија: Милош Милановић (Ћуприја). Стрелац: Вукадиновић у 14. минуту. Жути картони: Ристић Ћирковић, Петровић, Ђуричковић, Касалица (Раднички), Ђорђевић, Зукић, Гемовић (Војводина). Црвени картон: Касалица у 90. минуту.

Раднички: Ристић, Марковић (од 76. Бјеличић), Којић (од 73. Ђурановић), Гаврић (од 80. Стоиљковић), Аксентијевић, Момчиловић, Митровић (од 46. Касалица), Ћирковић, Петровић, Пнтелић, Ђуричковић.

Војводина: Вуклиш, Бјековић, Зукић (од 73. Човић), Ђорђевић, Дринчић, Ђурић, Мркаић (од 58. Бојић), Гемовић (од 86. Андрић), Бралић, Стојковић, Вукадиновић.

Први се у шанси нашао Мркаић, али није казнио неодлучност Марка Момчиловића.

Избраници Ненада Лалатовића дошли су до поготка, вредног три бода, у 14. минуту. Дринчић је шутирао, Ристић само одбио лопту на коју је натрчао Гемовић, проиграо Вукадиновића, којем није било тешко да  је смести у празну мрежу Нишлија.

Покушали су домаћи да дођу до резултатског егала, атрактивно је пробао Гаврић и Пантелић ударцем са 30 метара. Велику шансу имали су Новосађани преко Зукића из контре, дриблингом је избацио тројицу из игре, међутим уместо ударца одлучио се да проигра Мркаића.

У наставку, Гаврићев шут завршио је мало покрај леве стативе Вуклишевог гола. Бојић је могао да дуплира предност, али је након додавања Вукадиновића, нациљао стативу.

У судијској надокнади, Филип Касалица добио је други жути, односно црвени картон због приговора.