Финале Купа ФСГНС

Младост ГАТ – Шајкаш 1908 Ковиљ 2:0 (1:0)

Нови Сад, стадион Младост. Судија: Иван Кукуда (Петроварадин) 8. Стрелци: Асани у 17. и Радовић у 63. минуту.

Младост ГАТ: Алекса Слијепчевић 7, Вукаљевић 7,5, Лука Слијепчевић 7, Каурин 7 (Јовановић 7), Швоња 7, Асани 7,5, Гојковић 7, Јованић 7 (Поповић 7), Ренић 7 (Спасић 7), Јелић 7 (Ђекић 7), Дивац 7 (Радовић 7,5).

Шајкаш 1908 Ковиљ: Шовљански 8,5, Граорац 7, Панков 7, Алемпић 7, Радивојевић 7, Маљурић 7, Марцикић 7, Медић 7 (Траиловић -), Тривуновић 7 (Рулић -), Николаш 7, Станковић 7 (Ковачев 7).

Играч утакмице: Душан Шовљански

Младост ГАТ је освојила трофеј Купа града победом над новосадским лигашем, Шајкашем 1908 из Ковиља. Теренска иницијатива крунисана је поготком Асанија у 17. минуту игре. Пре вођства српсколигаша припретили су и гости преко Тривуновића, али је у ситуацији када је требало да се шутирао петљао пред голом домаћих. Предност, на полувремену, могла је бити и убедљивија, међутим голман Шовљански сјајним одбранама спречавао је играче Младости да дођу до веће предности.

У наставку тренер Филиповић додао је гас, убацивши у ватру Јовановића, Поповића, Спасића и Радовића што је дало резултат. Швоња је милиметарски прецизно проиграо Вукаљевића, који је асистирао Радовићу, а овај погодио празну мрежу гола гостију – 2:0.

Најзаслужнији што домаћи нису убедљивије тријумфовали је голман Шајкаша 1908, Душан Шовљански. У финиишу утакмице изванредно је реаговао у 3-4 ситуације.