ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ”СЕВЕР”

Војводина (БГ) – Херцеговац 4:0 (1:0)

Бачко Градиште – Спортски центар ”Ђорђе Тапавица – Џоја”. Судија: Страхиња Пилић (Кула) 8. Стрелци: Б. Јелић (из пенала) у 34, Пеленгић у 51, 61. и 64. минуту.

ВОЈВОДИНА: Бабин – , Стефанов 7 (од 80. Михајловић – ), Марковић 7 (од 70. Џигурски – ), Проданов 7 (од 64. Кудрић – ), Б. Јелић 8, Пеленгић 8,5, Н Ћулум 7, Пецарски 7 (од 46. Пејовић 7,5), Ђекић 7,5, Б. Ћулум 7,5 (од 70. Д. Јелић – ), Дабижљевић 7,5.

ХЕРЦЕГОВАЦ: В. Хрњез 6, Јањић 6, Зеленак 6, Дујаковић 6, Бабић 6,5, Андесилић 6, Добранић 6,5, Телебак 6, Дмитровић 7, С. Хрњез 6,5, Тривуновић 6.

Играч утакмице: Пеленгић

После три узастопна пораза, фудбалери Војводине, вратили су се на победнички колосек. Гости из Гајдобре, у протоколу нису имали резервних играча, а додатну главобољу задале су им повреде Бабића и Добранића, средином другог полувремена. Мора им се одати признање, јер су остали на терену, иако нису могли много да помогну саиграчима.

Све се вртело око Миодрага Пеленгића, уписао је хет-трик, при чему је најлепши био гол у 61. минуту, када је, са осам метара, ”боцнуо” лопту и лобовао голмана. За 1:0, из пенала, погодио је најбољи стрелац Братислав Јелић, пошто је претходно Слободан Хрњез непрописно зауставио Бојана Ћулума. У акцијама код два гола, учествовао је Бојан Ђекић, а идентичан учинак имао је и Данило Пејовић.