ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ”ЈУГ”

Младост (БЈ) – Јединство 2:2 (1:0)

Бачки Јарак – Стадион Ливадица. Судија: Растко Петровић (Сремска Митровица) 7. Стрелци: Куртиши у 30. и Ковачевић у 84. за Младост, Тришић у 48. и Гаџић у 90+2 за Јединство. Жути картони: Ђукић, Вучковић, Ловре (Младост), Веселиновић, Тришић, Влаисављевић, помоћни тренер Мектеровић. Црвени картони: Ловре (Младост), резервни играч Радин (Јединство). Искључење: тренер Козомора (Младост).

МЛАДОСТ: Боројевић 7, Ђукић 7, Стојисављевић 7, Вулетић 7 (од 60. Стојановић – ), Ловре 7, Дринић 7, Стеванчевић 7,5, Ковачевић 8, Вучковић 7,5, Куртиши 8 (од 87. Субашић – ), Шкавић 6,5 (од 72. Антонић – ).

ЈЕДИНСТВО: Костуранов 6,5, Берић 7, Штефек 7, Ђекић 7, Кања 7, Гаџић 8, Веселиновић 7 (од 65. Зељковић – ), Влаисављевић 6,5, Скоко 7, Тришић 8 (од 87. Моравац – ), Тепић 7,5.

Играч утакмице: Куртиши

Ливадица је овог пролећа клизав терен за тимове са српсколигашким амбицијама, али за разлику од Борца и Хајдука, гости из Руменке су избегли пораз и то у другом минуту надокнаде, када им је кисеоник удахнуо искусни Борис Гаџић.
Одличан ритам домаћина, током првог полувремена, резултирао је вођством, са потписом Адиса Куртишија, најбољег актера. Из слободног ударца, са 18 метара, погодио је мрежу иза леђа Дејана Костуранова, уз утисак да је голман гостију могао боље да реагује на лопту упућену у његову десну страну.
У наставку, гости као да су заиграли са новом екипом, уложили су пуно енергије, изједначивши резултат, пошто се Милош Тришић најбоље снашао у гужви. Два минута касније, Стеван Веселиновић је уздрмао пречку, док је у драматичном финишу неуморни Милош Ковачевић ударцем главом донео радост борбеним Јарачанима – 2:1. Са играчем више, јер је штопер Александар Ловре зарадио другу опомену, Руменчани су спасили бод.