Војвођанска лига “Југ”

Младост (БЈ) – Будућност 5:2 (2:1)

Бачки Јарак – Стадион Ливадица. Судија: Марко Секулић (Футог) 7.
Стрелци: Милан Ковачевић у 26, Зукић у 33, Ерак у 57. и 72. и Антонић у 90. за Младост, Симовљевић у 5. и 51. минуту за Будућност. Жути картони: Павловић, Станић (Будућност).

МЛАДОСТ: Родић 7, Ђукић 7,5, Стојисављевић 7 (од 89. А. Кнежевић – ) М. Кнежевић 7, Вејин 7, Милош Ковачевић 7, Милан Ковачевић 8, Јовановић 8 (од 70. Марковић – ), Вучковић 7, Зукић 8 (од 83. Антонић – ), Ерак 8,5.

БУДУЋНОСТ: Јокић 5,5, Станивуковић 6, Михаиловић 6,5, Јефтић 7, Павловић 6, Ђукић 6, Симовљевић 7,5, Ђорђић 6, Владисављевић 6,5, Петровић 5,5, Станић 5,5.

Играч утакмице: Александар Eрак

Хладан туш на Ливадици, у уводним минутима, приредили су гости из Салаша Ноћајског, када је лопту одбијену од пречке, после убацивања Милутина Ђорђића, преко линије пребацио кошаркашки високи центарфор Славко Симовљевић (203 центиметра). Јарачани су кренули у опсаду гола Будућности, улогу асистента је одиграо Виктор Јовановић, док је Милан Ковачевић, искоса са 18 метара, уз помоћ стативе, погодио мрежу.
Седам минута касније, иницијатор акције, био је Горан Ђукић. Поново је вихорни Јовановић промешао одбрану, као шпил карата, несигурном голману Милораду Јокићу лопта се измигољила из наручја, а поклон је искористио капитен Зоран Зукић – 2:1. Пред одлазак на одмор, Милан Ковачевић је нациљао стативу.
Само што је почело друго полувреме, неспоразум одбране домаћина, казнио је Славко Симовљевић. На сцену је ступио Александар Ерак, са два гола, поставио је путоказ ка победи. У надокнади, млади Лука Антонић, после седам минута проведених на терену, уписао се у стрелце.