Војвођанска луга ”Југ”

Слога (Т) – Будућност 1:2 (1:2)

Темерин – Судија: Огњен Митровић (Рума) 7,5. Стрелци: Грујић (из пенала) у 36. за Слогу, М. Павловић у 31. и Петровић (из пенала) у 44. за Будућност. Жути картони: Теофиловић, Пролић, Дукић (Слога), Радосављевић, Добо, М. Павловић, Јефтић (Будућност). Црвени картон: Д. Павловић (Будућност) у 36. минуту.

СЛОГА: Ранков 7, Теофиловић 5,5, Дукић 5, Немања Томић 5,5, Обрадовић 5 (од 74. Боројевић – ), Ковачевић 5, Ђурђевић 5,5, Грујић 6, Пожарев 5, Никола Томић 5,5, Пролић 5.

БУДУЋНОСТ: Јокић 7, Грујић 6,5, Радосављевић 6,5, Јефтић 6,5, Д. Павловић 5, М. Павловић 7 (од 87. Гргић – ), Ђорђић 6, Владисављевић 6 (од 80. Марјановић – ), Станић 6, Петровић 7, Добо 6.

Играч утакмице: М. Павловић

У слабој представи, гости из Салаша Ноћајског, искористили су очајно издање Темеринаца, којима алиби не може да буде изостанак шесторице првотимаца. Ни Будућност није била комплетна, али се брзо ослободила почетног притиска домаћина. Опасни покушаји Павловића и Грујића, уз добре интервенције младог Немање Ранкова, били су увертира за вођство гостију. После дијагонале голмана Јокића, лопту је прихватио Милош Павловић, а када му је Ранков кренуо у сусрет, елегантно га је пребацио – 0:1.
Три минута касније, у казненом простору је оборен Немања Томић, па је судија Митровић досудио пенал, при чему се гости протествовали, а најнервознији Душан Павловић је добио црвени картон, због вређања судије. Одговорност је преузео Немања Грујић и матирао Милорада Јокића. Пред одлазак на одмор, Боро Пролић је наивно скривио пенал над Милошем Павловићем, док је реализатор најстроже казне био Милош Петровић, погодивши горњи угао.
У наставку, није се примећивало да гостију имају играча мање. Анемични домаћини нису имали идеју за преокрет, па је ударац Грујића осујетио Јокић, празан гол је промашио Пожарев, док је Никола Томић нациљао стативу.