Војвођанска лига “Југ”

Младост (БЈ) – Хајдук 3:0 (1:0)

Бачки Јарак – Стадион Ливадица. Судија: Бранко Грмуша (Петроварадин) 8,5. Стрелци: Ковачевић у 26, Вулетић у 50. и Шкавић у 75. минуту. Жути картон: Малић (Хајдук).

Младост: Лолић 7, Вејин 7 (од 58. Куртиши 7), Ђукић 7,5, Вулетић 8, Стеванчевић 8, Дринић 7,5, Стојановић 7, Ковачевић 8,5, Вучковић 8 (од 86. Бешевић – ), Стојаковић 7,5, Шкавић 8 (од 79. Антонић – ).

Хајдук: Ракић 6, Симић 6 (од 67. Денковић – ), Цветановић 6,5, Симикић 6,5, Балиновић 6, Цвијић 7, Тривуновић 7, Дерајић 6,5, Стојшић 6,5 (од 46. Атић 6,5), Совиљ 6,5, Живковић 6 (од 53. Малић 6).

Играч утакмице: Ковачевић

Kaда је било најпотребније, фудбалери Младости, одиграли су најбољи пролећни меч, освојивши драгоцене бодове у двобоју са кандидатом за пласман у виши ранг. Оптерећени императивом победе, домаћини су отворених карата ушли у меч, па се прва шанса указала гостима из Дивоша, када је најистуренији играч Милош Дерајић, у 3. минуту, погодио пречку. Иницијатор акције, био је Немања Стојшић, некадашњи играч Младости. Расположен је био Андреј Вучковић, проиграо је Милоша Ковачевића, а ударац у угао не би осујетила ни двојица чувара мреже – 1:0. Дисциплинована игра, красила је Јарачане, позиционо су беспрекорно покривали сваки педаљ терена и то је резултирало дуплирањем капитала. Милош Стојаковић, специјалиста за прекиде, извео је корнер, док је дефанзивац Милан Вулетић био највиши у скоку, продуживши лет лопте иза леђа голмана Марка Ракића. То је улило додатну енергију домаћину, на сцену је ступио бонус Станко Шкавић и ударцем главом крунисао центаршут најбољег појединца Милоша Ковачевића. Победа је могла да буде убедљивија, али Горан Стојановић је, у 72. минуту, уздрмао пречку.