БАРАЖ ЗА ВОЈВОЂАНСКИ ”ЈУГ”

ТСК – Доњи Срем 2015 1:3 (1:2)

Темерин – Гледалаца: 800. Судија: Дејан Петровић (Вршац) 7,5. Стрелци: Пуповац (из пенала) у 3. за ТСК, Пејчиновић у 10, Николић у 40. и Чучковић у 79. за Доњи Срем 2015. Жути картони: Милосављевић, Бобот, Пашка (ТСК), Радивојевић, Манце, Јуришић, Вукмановић (Доњи Срем 2015).

ТСК: Војводић 7,5, Стричевић 6,5, Милосављевић 6,5, Солдат 6,5, Бобот 6, Пашка 6 (Недељковић – ), Пуповац 7, Клаић 6, Кнежевић – (Варга 6) Ђанковић 6,5 (Јовановић 6), Косић 6,5.

ДОЊИ СРЕМ 2015: Јелача 7, Радивојевић 6,5, Манце 7, Јуришић 7, Николић 8, Пејчиновић 8,5, Перишић 7, Вукмановић 7 (Митровић 6,5), Конестабо 7, Љубојевић 8 (Чучковић 7,5), Трифуновић 7 (Мркела – ).

Играч утакмице: Пејчиновић

Бараж је и даље загонетка за Темеринце. Трећу годину узастопно, не успевају да се изборе са Сремцима, претходна два пута, кајмак су покупили Први мај и Јадран.

Домаћини нису могли да пожеле бољи почетак, јер повели већ у 3. минуту, када је, после дубинске лопте Владимира Стричевића, у казнени простор улетео Пуповац, кога је повукао Вукашин Радивојевић, па је судија Петровић оправдано досудио пенал. Сигуран релизатор, био је Јово Пуповац, иако недовољно опорављен, стиснуо је зубе, не желећи да саиграче остави на цедилу.

Гости из Пећинаца су брзо одговорили, на повратну лопту Александра Љубојевића, мајсторски је реаговао стари лисац Предраг Пејчиновић, закуцавши је под пречку. Потпуно усамљен, заборављен од дефанзиваца домаћина, имао је простора да намести нишан.

Инспирисан је био Љубојевић, асистирао је, у 20. минуту, а Љубомир Вукмановић је изашао испред голмана Драгана Војводића, чија је одлична реакција спречила већ виђен погодак. Пет минута пре одласка на одмор, Предраг Пејчиновић је урадио рударски део посла, док је Марко Николић режирао преокрет – 1:2.

У другом полувремену, Драган Војводић, најзапосленији и најбољи код домаћина, три пута је био на висини задатка, осујетивши налете расположених гостију. Коначан резултат, поставио је резервиста Милан Чучковић, ударцем са 10 метара.