БАРАЖ ЗА ВОЈВОЂАНСКИ ”ЈУГ”

Пирова победа Темеринаца

Доњи Срем 2015 – ТСК 0:1 (0:0)

Пећинци – Стадион Сувача. Гледалаца: 500. Судија: Никола Бикић (Зрењанин) 8. Стрелац: Ђанковић у 62. минуту. Жути картони: Јелача, Јуришић, Пејчиновић (Доњи Срем 2015), Солдат (ТСК).

ДОЊИ СРЕМ 2015: Јелача 7, Манце 7, Николић 7,5, Мркела 6,5 (од 62. Штетић -), Митровић 6,5 (од 86. Р. Трифуновић – ), Јуришић 7, В. Трифуновић 7, Конестабо 7, Љубојевић 7,5, Чучковић 6,5 (од 75. Кривокућа – ), Пејчиновић 7,5.

ТСК: Војводић 7,5, Бобот 7 (од 62. Клаић – ), Варга 7, Стричевић 7,5, Милосављевић 7, Солдат 7,5, Кнежевић 7, Пашка 6,5 (од 62. Гргић – ), Ђанковић 8, Косић 7,5, Николић 6 (од 46. Пуповац 7,5).

Играч утакмице: Ђанковић

Капиталних 3:1, из првог меча, било је довољно фудбалерима Доњег Срема 2015 да изборе пласман на војвођански ”Југ”. Темеринцима остаје жал, због слабог издања на домаћем терену, јер су у реваншу потврдили да имају добар тим. Пирову победу, режирао је Милан Ђанковић, распалио је са 17 метара, лопта је погодила угао, док је парада Зорана Јелаче само улепшала мајсторију. Улогу асистента, одиграо је Милорад Косић. Шест минута касније, Ђанковић је, после убацивања Гргића, уздрмао пречку.

Домаћини су у финишу имали две одличне шансе, преко запаженог Александра Љубојевића, али Војводић је сачувао мрежу. Чим је судија Бикић означио крај, настало је неописиво славље…