Време читања: 2 минута

Новосадска лига

Борац (НС) – ТСК Темерин 4:5 (0:2)

Нови Сад – Гледалаца: 150. Судија: Немања Николаш (Нови Сад) 7,5. Стрелци: Ђаковић у 49, Марић (из пенала) у 55. и 82, Перишић (из пенала) у 90. за Борац, а Буквић у 10, 60. и 62, Маројевић у 35. и Ђанковић (из пенала) у 63. минуту за ТСК. Жути картони: Милановић, Савановић (Борац), Стричевић (ТСК).

Борац: Савановић 7,5, Ђорђиевски 6,5 (од 68. Тодоровић 6,5), Берић 6,5, Кнежевић 6,5, Бајић 6,5 (од 46. Марић 7,5), Милановић 6,5, Ђаковић 7, Шепа 7, Милојевић 6,5 (од 72. Кажић 6,5), Салић 7 (од 68. Перишић 7), Папрић 6,5.

ТСК: Војводић 7,5, Пантош 7, Тришић 7,5, Стричевић 7, Шмит 7,5, Томић 7, Клаић 7, Пашка 7,5, Ђанковић 8 (од 70. Џигурски 7), Маројевић 8, Буквић 9.

Играч утакмице: Буквић

Ватромет голова виђен је на Клиси суботњег поподнева, уз мноштво лепих акција и три једанаестерца.

Гости су од самог почетка диктирали темпо, а пре вођства, прилике Ђанковића и Пашке отишле су у неповрат. У 10. минуту Буквић је, на додавање Ђанковића, погодио мету – 0:1. Дупли пас су разменили Салић и Милојевић, у шанси се нашао Шепа, шутирао је право у Војводића. Бајићев покушај главом изблокирао је Шмит спречивши изједначење. Најбољи стрелац Темеринаца, Маројевић новим голом потврдио је да се налази у сјајној форми, Ђанковић је уписао другу асистенцију.

После десет минута игре у другом делу, Клисани су анулирали заостатак. Салићев милиметарски прецизан центаршут Ђаковић је спровео у мрежу, ударцем главом, да би Марић вратио домаће у игру сигурним извођењем најстроже казне, коју је изнудио млади Шепа. Буквић је на идентичан начин постигао два гола, уз помоћ Клаића и Маројевића који су, као на тацни, сервирали гол-лопте. Рецку је додао и Ђанковић, са пенала, претходно је Ђорђиевски оборио Маројевића. У финишу игре, Марић и Перишић су се побринули да Самарџићеви ученици не славе убедљиво.