Војвођанска лига ”Југ”

Слога (Т) – Јединство 1:1 (0:1)

Темерин – Гледалаца: 300. Судија: Никола Шћепановић (Крушчић) 7,5. Стрелци: Паповић у 80. за Слогу, Илић у 7. за Јединство. Жути картони: Богавац, Вујовић (Слога), Андесилић, Стојановић, Зирић, тренер Шпоња (Јединство). Црвени картон: Радека на клупи у 88. минуту (Јединство). Искључење: представник клуба Царић (Јединство) у 88. минуту.

Слога (Т): Војводић 7, Марковић 6 (од 55. Кочиш 6,5), Пастор 7, Томић 7, Краговић 7,5, Вујовић 8, Стојшић 7, Паповић 8, Богавац 7,5, Грујић 7, Ергарац 6,5.

Јединство: Костуранов 7,5, Штефек 7 (од 85. Димитријевић – ), Стојановић 7, Зирић 7, Гаџић 7, Радека 6,5 (од 70. Петровић – ), Батос 7, Илић 8, Андесилић 6 (од 60. Кања – ), Тепић 8, Миленковић 6,5.

Играч утакмице: Вујовић

Не треба много простора лукавом Страхињи Илићу да покаже голгетерски потенцијал. Нико од дефанзиваца Слоге није ни покушао да га блокира у 7. минуту, распалио је са 23 метра, лопта је незгодно одскочила испред голмана и завршила у мрежи домаћина – 0:1. Борис Гаџић је нациљао стативу, док је Давид Радека уздрмао пречку. Ревију промашаја гостију из Руменке, употпунио је Лука Андесилић, искоса је шутирао поред гола, уз претходно изврсну асистенцију Илића.
Темеринци су преспавали прво полувреме, али живнули су у наставку, када је искусни голман Дејан Костуранов морао да вади кестење из ватре, осујетивши опасне покушаје Богавца и Вујовића, у размаку од пет минута. Прегршт кадровских проблема, имали су тренери Душан Медић и Владимир Шпоња, а најсликовити пример је офанзивац Богдан Тепић одличан у принудној улози штопера.
Домаћини су заслужили бод, упорност им се исплатила десет минута пре краја. Акцију је почео неуморни Марко Вујовић, док је на центаршут Милоша Богавца сјајно реаговао Бошко Паповић и ударцем главом закуцао лопту под пречку.