Српска лига ”Војводина”

Феникс 1995 – ОФК Вршац 2:0 (0:0)

Стара Пазова – Феникс арена. Гледалаца: 400. Судија: Душан Белић (Зрењанин) 8,5. Стрелци: Бељин (аутогол) у 62. и Вујасин у 77. минуту. Жути картони: Вујасин, Качаревић (Феникс 1995), Илић, Качаревић, тренер Мијаиловић (ОФК Вршац).

Феникс 1995: Пилиповић 8, Анђелковић 7,5, Поповић 7,5 (од 79. Булат – ), Качаревић 8, Радишић 8, Ћалић 7 (од 46. Милаковић 7,5), Шалипур 7,5 (од 62. Јеловић – ), Милутиновић 8, Девић 7 (од 46. Зечевић 7,5), Вујасин 8,5, Машић 7,5 (од 79. Лазић – ).

ОФК Вршац: Јеверичић 6, Качаревић 7, Радисављевић 7 (од 64. Османагић – ), Благојевић 6,5, Стојадиновић 6 (од 46. Јовковић 7), Вранић 6,5, Илић 7,5, Николић 6,5, Драгићевић 6,5, Вујић 7, Шошевић – (од 23. Бељин 6).

Играч утакмице: Вујасин

Дерби је обележио сјајни Миле Вујасин, асистент и стрелац гола за ТВ шпице. Домаћини су приказали одличну партију, вратили се на победнички колосек, потврдивши да је узрок пораза у Бечеју само слаб дан.
Најбољу шансу до одласка на одмор, имао је штопер Александар Радишић, после корнера Вујасина, погодио је пречку. Лазар Милутиновић је уносио пометњу у одбрану гостију, која је у том периоду одолела свим налетима. Уводне минуте наставка, обележила су три покушаја Вршчана да затресу мрежу, али одлични Вукашин Пилиповић је саиграчима послао ветар у једра. Само 60 секунди по одбрањеном ударцу резервисте Вукашина Јовковића, севнула је акција домаћина. Иницијатор је био Миле Вујасин, док је са крилне позиције шутирао Лазар Милутиновић. Лопта је погодила штопера Данијела Бељина и завршила преко линије – 1:0.
Печат на заслужени тријумф, фудбалери Феникса 1995, ударили су у 77. минуту. После комбинације Зечевића и Милутиновића, лопту је на углу казненог простора прихватио Миле Вујасин. Сви су очекивали центаршут, али левом спољном је елегантно лобовао голмана Јеверичића, измамивши овације са добро попуњених трибина. Погодак за памћење…