Војвођанска лига ”Југ”

Младост (БЈ) – Индекс 1:2 (0:0)

Бачки Јарак – Стадион Ливадица. Гледалаца: 200. Судија: Никола Вукмановић (Нови Сад) 7. Стрелци: Куртиши у 77. за Младост, Нађ у 47. и Клаић у 73. за Индекс. Жути картони: Дринић, Куртиши, Ковачевић (Младост), Ј. Ћук (Индекс).

Младост: Ромић 7, Борислав Бајић 7 (од 65. Кнежевић – ), Ђукић 7, Дринић 6, Остојић 6, Куртиши 7,5, Стојановић 7, Борић 6,5 (од 46. Шкавић 7), Грковић 6,5 (од 80. Радонић – ), Зукић 7 (од 65. Антонић – ), Растко Бајић 6 (од 46. Ковачевић 7).

Индекс: Субашић 7, Александар Ћук 7 (од 83. Панић – ), Јокић 7,5 (од 68. Миловановић – ), Вуковић 7,5, Иван 7,5, Боровница 6,5 (од 46. Поштић 7), Јован Ћук 7, Стојановић 6,5 (од 65. Гаћеша – ), Самарџић 7,5, Клаић 7, Нађ 8.

Играч утакмице: Нађ

Више шанси током првог полувремена, створили су фудбалери Индекса, али је Немања Ромић, дебитант на голу Младости, одбранио ударце Жељка Јокића, Милана Самарџића и Јована Ћука.
Само што је почео други део, штопер Момчило Вуковић је послао дубинску лопту, прелетела је Мирка Дринића и пала испред Кристофера Нађа. Први покушај капитена гостију, осујетио је голман Јарачана, али одбитак је спаковао у мрежу – 0:1.
У 58. минуту, на центаршут Александра Грковића, добро је реаговао Милан Ковачевић, док је голман Милош Субашић још боље затворио угао. Грешку штопера Владимира Остојића на средини терена, искористио је Јован Ћук, проиграо је Филипа Клаића, а нападач Индекса је изашао испред Ромића и дуплирао капитал.
Дозу неизвесности, унео је Адис Куртиши, најсветлија тачка плаво-белих. Из слободњака, са 20 метара, мајсторски је погодио угао – 1:2. У финишу, Куртиши је имао одличну прилику да ишчупа бод, али Субашић је био будан, док је на другој страни Ромић парадом спречио погодак Миловановића.