Куп ФСГНС – 1/2 финале

РФК Нови Сад 1921 – Борац Шајкаш 2:0 (0:0)

Нови Сад – Стадион на Детелинари. Гледалаца: 100. Судија: Милош Ивановић (Нови Сад) 7. Стрелци: Кантарџић у 65. и Игњић у 79. минуту. Жути картони: Митровић, Сувајџић (Нови Сад), Ђорђиевски, Цекић (Борац).

РФК Нови Сад: Хромиш 8, Бранковић 7,5, Сувајџић 7, Митровић 7 (од 88. Јовановић – ), Ковачевић 7, Бугарин 6,5 (од 46. Кулпинац 7 ), Зец 6,5 (од 46. Игњић 8 ), Трпчевић 7,5 (од 63. Пањак 7 ), Вукаљевић 7, Јањић 7 (од 46. Кантариџић 7,5 ), Бабић 7,5.

Борац: Видаковић 6, Ђорђиевски 6,5 (од 46. Д. Ђурић 6,5 ), Тадић 7, Зечевић 6, Максимовић 6,5, Рашић 6,5 (од 46. М. Ђурић 6,5 ), Станковић 6,5 (од 46. Топић 6,5 ), Кованушић 6, Брборић 6,5 (од 61. Гргић 7 ), Ердељан 6, Цекић 6,5 (од 61. Пантић 6,5 ).

Играч утакмице: Игњић

Резервисти су жуто-плавима донели пласман у финале, у ком ће за ривала имати Татру из Кисача, победника другог полуфиналног сусрета.

Након комбинације са Ђорђиевским, Ердељан је био за мало непрецизан. На другој страни, у изгледној прилици нашао се бонус Бранислав Бугарин, на пас Јањића, гађао је тик покрај леве стативе Видаковићевог гола. У 35. минуту истакао се голман домаћих, Хромиш, изашавши као победник из дуела са Ердељаном, са којим се нашао очи у очи, после лоше реакције Тихомира Зеца. Пред крај првог дела игре гости су уздрмали пречку.

Боља игра канаринаца у другом делу резултирала је погоцима Кантарџића и Игњића. Као и пролетос млади офанзивац био је кобан по Шајкашане, заобишавши двојицу чувара сместио је лопту иза леђа Видаковића – 1:0. Бранковићев прекид сјајно је испратио Игњић, распаливши са 25 метара одбијену лопту послао је у угао за радост Горданићевих пулена.