Српска лига ”Војводина”

Феникс 1995 – Тиса 2:2 (1:0)

Стара Пазова – Феникс арена. Гледалаца: 300. Судија: Давид Ђумић (Бачка Топола) 8. Стрелци: Анђелковић у 42. и Јеловић у 81. за Феникс 1995, Орчић у 75. и Шавија у 83. за Тису. Жути картони: Качаревић (Феникс 1995), Славуљица (Тиса).

Феникс 1995: Пилиповић 6, Анђелковић 7,5, Поповић 7, Качаревић 6, Радишић 6 (од 86. Девић – ), Ћалић 6,5 (од 46. Јеловић 7), Шалипур 7 (од 67. Милаковић – ), Цвјетиновић 6, Мијатовић 6 (од 46. Лазић 6), Машић 6,5 (од 60. Булат 6), Вујасин 7.

Тиса: Лазић 7, Месарош 7, Дамјановић 6,5, Миликић 7 (од 90. Фењсаруши – ), Фејеш 6,5 (од 80. Шавија 7), Матијашевић 6,5 (од 90. Килибарда – ), Провчи 6 (од 46. Орчић 7), Шинковић 6,5, Золнајић 7, Кудрић 7, Славуљица 7.

Играч утакмице: Анђелковић

Без повређених Марка Зечевића и Лазара Милутиновића, битних карика на офанзивном плану, фудбалери Феникса 1995, платили су цех промашајима, док су гости из Адорјана освојили слађи бод, головима у размаку од осам минута.
Најлепши гол на утакмици, дело је десног бека Николе Анђелковића, искоса са 25 метара, погодио је супротан угао. Милош Лазић је имао пуне руке посла, на воденицу му је ишла деконцентрација Цвјетиновића и Булата, који је изашао испред голмана Тисе и шутирао по средини гола. Казна је била неминовна, после центаршута Александра Миликића, на другој стативи најбоље је реаговао Срђан Орчић – 1:1.
Домаћини су наставили да опседају гол гостију, корнер је извео Миле Вујасин, док је Милутин Јеловић био највиши у скоку, проследивши лопту иза Лазићевих леђа. Џокер тренера Томислава Сивића, био је резервиста Стефан Шавија, а три минута на терену била су му довољна да Тиси донесе златан бод. Присебном реакцијом у казненом простору, поред успаваних штопера, крунисао је асистенцију Александра Золнајића.