Војвођанска лига “Југ”

Слога (Т) – Хајдук 0:3 (0:2)

Темерин – Гледалаца: 400. Судија: Немања Кампић (Нови Сад) 7. Стрелци: Требовац у 4, Перовић у 41. и Савићевић у 80. минуту. Жути картони: Томић, Грујић, Зелић (Слога), Гуџић, Ташић, Николић (Хајдук).

Слога (Т): Војводић 6,5, Марковић 6,5 (од 46. Бараћ 6,5), Пастор 6,5, Томић 7, Зелић 6,5, Вујовић 7 (од 80. Ергарац – ), Стојшић 6,5, Паповић 7, Богавац 6 (од 63. Кочиш – ), Грујић 6,5 (од 63. Дервиши – ), Павићевић 6,5 (од 80. Пролић – ).

Хајдук: Тркуља 7, Симић 7, Томић 7, Савиновић 7,5, Николић 7,5, Гуџић 7 (од 46. Атић 7), Станић 7,5, Халиловић 7, Перовић 7,5 (од 80. Савићевић 7), Требовац 8 (од 63. Живковић 7,5), Ташић 7 (од 70. Стојковић – ),

Играч утакмице: Требовац

Знали су домаћини да највећа опасност прети од голгетера Томислава Требовца, али већ на старту их је закаснела реакција одбрамбеног блока коштала поготка, са потписом сјајног офанзивца, уз асистенцију бонуса Дарка Ташића. Кестење из ватре, потом је вадио голман Душан Војводић, одбранивши ударце Ненада Перовића, Томислава Требовца и Алена Халиловића, капитена гостију.

Чим су мало дошли до даха, Темеринци су имали две прилике, али Марко Вујовић и Бошко Паповић су нишанили преко гола. Четири минута пре одласка на одмор Требовац је у ватру убацио Ненада Перовића, био је бржи од штопера Васе Зелића, пославши лопту тамо где је била неухватљива за Војводића – 0:2.

У 54. минуту, Паповић је на леђима издржао двојицу, проиграо Игора Павићевића, а млак ударац, из одличне позиције, био је лак плен голмана Марка Тркуље.

Само десет секунди по уласку у игру, Владимир Савићевић је ударио печат на зслужену победу лидера из Дивоша, а лопту му је сервирао Борисав Живковић. Слога је и даље без победе на домаћем терену…

ФОТО/ текст: М. Менићанин