Српска лига ”Војводина”

Феникс 1995 – ОФК Кикинда 1909 3:1 (2:0)

Стара Пазова – Феникс арена. Гледалаца: 200. Судија: Александар Јанковић (Панчево) 8. Стрелци: Радишић у 12, Вујасин (из пенала) у 15. и Зечевић у 70. за Феникс 1995, Ћирић у 68. за ОФК Кикинду 1909. Жути картони: Вујасин (Феникс 1995), Говернор, Крстић, Ћирић, Ђукић (ОФК Кикинда 1909).

Феникс 1995: Пилиповић 8, Анђелковић 7,5, Поповић 7,5, Булат 7,5, Радишић 8,5, Ћалић 7 (од 46. Шалипур 7), Девић 7 (од 46. Јеловић 7), Милаковић 7,5, Зечевић 8, Вујасин 8,5 (од 85. Лазић – ), Милутиновић 7,5 (од 85. Станковић – ).

ОФК Кикинда 1909: Савков 7, Бајат 6,5, Рељић 7, Коштић 6 (од 42. Крстић 6,5), Молнар 7, Ћирић 7,5 (од 78. Ђукић – ), Николић 7, Моровић 6 (од 46. Ивановић 7,5), Говернор 5,5 (од 37. Зељковић 7), Степанчев 7, Милошевић 6 (од 46. Стевановић 7,5).

Играч утакмице: Радишић

Не одричу се фудбалери Феникса 1995 јесењих ловорика, до одласка на одмор, одиграли су најбоље полувреме ове јесени и стекли капитал за миран наставак меча. Александар Радишић, командант одбране, одлично се снашао у казненом простору гостију, надскочио Рафаела Говернора и ударцем главом крунисао центаршут Милета Вујасина. Три минута касније, Говернор је скривио пенал, рукама је повукао Радишића, па је судија Јанковић досудио пенал, чији је реализатор био Миле Вујасин.
Измене су оплемениле игре гостију, уласком Дејана Ивановића и Љубомира Стевановића, постали су опаснији, али их је у две чисте ситуације осујетио голман Вукашин Пилиповић. Киша је натопила терен, лопта упућена од левог бека Поповића ка голману, остала је у локви, а натрчао је Борис Ћирић и краткотрајно унео неизвесност – 2:1.
Акције домаћина, креирао је неуморни Миле Вујасин, нерешива енигма за одбрану Кикинђана. После његовог центаршута, у 70. минуту, Марко Зечевић је ударцем главом нациљао даљи угао.