Војвођанска лига ”Југ”

Слога (Т) – Доњи Срем 2015 1:3 (0:2)

Темерин – Гледалаца: 350. Судија: Балша Ћерановић (Ловћенац) 6. Стрелци: Грујић у 65. за Слогу, М. Перишић у 28, Штетић у 42. и Кокир у 90+5 за Доњи Срем 2015. Жути картони: резервни играч Ђурђевић, Вујовић, Бараћ (Слога), Зејић, Секулић, Јелача (Доњи Срем 2015). Искључења: тренер Медић (Слога) и представник клуба Кокар (Доњи Срем 2015), обојица у 35. минуту.

Слога: Војводић 6,5, Марковић 6,5 (од 78. Бараћ – ), Пастор 7, Томић 7, Краговић 7, Вујовић 7,5, Стојшић 6, Павићевић 6,5 (од 85. Ергарац – ), Дервиши 7, Грујић 7,5, Кочиш 6.

Доњи Срем 2015: Јелача 7, Јешић 6,5 (од 68. Конестабо – ), Зорић 7, Манце 7, Милош Перишић 8, Зејић 7 (од 88. Трифуновић – ), Штетић 7,5 (од 56. Пејчиновић 6,5), Петар Перишић 7, Кокир 7,5, Секулић 7,5, Љубојевић 7.

Играч утакмице: М. Перишић

За вођство гостију из Пећинаца, у дербију кола, побринуо се штопер Милош Перишић, ударцем главом, после слободњака Душана Штетића. У тим тренуцима, спласнуо је почетни притисак Темеринаца, а пре поготка ривала, пропустили су две шансе, преко Стојшића и Краговића.
Акцију је, у 42. минуту, почео запажени Лука Секулић, проиграо Николу Кокира, чија позиција је била сумњива, а помоћни судија Марко Пурић је проценио да нема офсајда. Најистуренији играч гостију је изашао на голмана Војводића, храбрим падом у ноге је блокирао ударац, а лопта се одбила до усамљеног Душана Штетића, који је, са 25 метара, погодио празан гол – 0:2. Протести су били узалудни, на клупи је пожутео резервни играч Ђурђевић.
Приметно је било да црвено-белима у одбрамбеној линији недостаје капитен Васо Зелић, нису могли да рачунају ни на офанзивца Бошка Паповића, чиме су доста ослабљени изашли на мегдан директном конкуренту.
Темеринци су оштећени за казнени ударац у 54. минуту, чак је и ТВ снимак потврдио да је лопта на линији погодила у руку Зејића, после шута Грујића. Наставили су домаћини да стежу обруч, Итан Дервиши је одиграо улогу асистента, док је Дарко Грујић, водећи стрелац лиге, нанишанио доњи угао, постигавши 11. гол у првенству.
У петом минуту надокнаде, Александар Љубојевић је снајперски прецизно пронашао Николу Кокира, топовски ударац под пречку, био је неодбрањив.