Супер лига Србије

Пролетер – Раднички Ниш 2:0 (2:0)

Нови Сад – Стадион ,,Карађорђе”. Судија: Андрија Стојановић (Београд) 7. Стрелци: Нинковић у 6. и Томовић у 20. минуту. Жути картони: Стевановић, Басиле (Раднички).

Пролетер: Петрић 8, Марјановић 7, Скопљак 7,5, Томовић 8, Митровић 7, Вукасовић 7, Илић 7 (од 77. Којић -), Нинковић 7,5 (од 87. Михајловић -), Танасин 7, Кун 7 (од 77. Голубовић -), Младеновић 7,5 (од 69. Милошевић -).

Раднички: Кахриман 7, Ковачевић 6,5, Стевановић 6, Бјеличић 6,5, Пејовић 6, Митровић 6,5, Касалица 6 (од 46. Мићибући 7), Арсић 6 (од 78. Павлов -), Томић 6 (од 60. Дуроњић -), Станковић 6 (од 46. Ћирковић 6,5), Савић – (од 24. Басиле 7).

Играч утакмице: Томовић

На опроштају од 2021. године Сланобарци су савладали Раднички из Ниша, наневши им пораз после осам утакмица.

Никола Нинковић, први пут стартер у дресу Пролетера, подсетио је на најбоље дане, када је у 6. минуту неодбрањиво шутирао у доњи угао гола искусног Кахримана – 1:0.

Предност је удвостручио Томовић, крунисавши продор Вељка Младеновића по десној страни.

Гости су диктирали темпо у другом полувремену, али нису успели да смање дефицит, а поново се истакао Петрић маестралним интервенцијама.