Vreme čitanja: 2minuta

Srpska liga “Vojvodina”

Priča gotova za 60 sekundi

Feniks 1995 – Tekstilac 1:1 (1:1)

Stara Pazova – Feniks arena. Gledalaca: 400. Sudija: David Đumić (Bačka Topola) 8. Strelci: Mijatović u 35. za Feniks 1995, Maksimović u 36. minutu za Tekstilac. Žuti kartoni: Popović, Marjanović (Feniks 1995), Stanković, Liščević (Tekstilac).

Feniks 1995: Pilipović 7, Šalipur 7,5, Marjanović 7,5, Radišić 7,5, B. Ilić 8 (od 86. Panović – ), Popović 7,5, Dragić 7 (od 54. Dimitrić 7), Mijatović 8, Dević 7 (od 46. Ćalić 7), Jelović 7,5, Juriša 7 (od 54. Šimun 7).

Tekstilac: Brać 8, Serdar 6,5 (od 46. Vuković -, od 57. Liščević 7), Blagojević 6,5 (od 46. Vladić 7), Maksimović 7,5, Stanković 7, V. Ilić 7, Matić 7 (od 90. Zirić – ), Božičić 7,5, Jezdović 7, Klisura 7,5, Balabanović 7,5 (od 86. Brborić – ).

Igrač utakmice: Brana Ilić

Kandidati za najviši plasman, megdan su podelili deset dana kasnije, u odnosu na planirani termin, zbog zdravstvenih problema 12 igrača Tekstilca, a u odloženoj utakmici 18. kola rivalima je pripao po bod, iako su domaćini, prema šansama, bili bliži slavlju. Ovakav epilog, nesumnjivo je obradovao Vrščane, pošto su najbliže pratioce zadržali na solidnoj distanci.
Računajući i finiš jesenjeg dela, fudbaleri Feniksa 1995, nanizali su pet mečeva bez pobede, a dozu ohrabrenja pred subotnje gostovanje lideru ulila je činjenica da su odigrali neuporedivo bolje nego na prethodnim prolećnim utakmicama.
Realizatorski post od 305 minuta, prekinuo je bonus Milenko Mijatović. Prihvatio je loptu izbijenu od defanzivaca Tekstilca, nosio je četrdesetak metara, nadmudrio beka i posle ulaska u kazneni prostor, iskosa je hladnokrvno stavio tačku – 1:0.
Odgovor čete trenera Dragana Ivanovića nije se dugo čekao. Nepunih 60 sekundi kasnije, korner je izveo Vladimir Ilić, dok je Stojan Maksimović bio najprisebniji u gužvi, vrativši Odžačane u rezultatski egal.
Uzbuđenja nije nedostajalo ni u drugom poluvremenu. Vladimir Ilić, iz čiste situacije, nije uspeo da matira Vukašina Pilipovića i gosti mogu da žale za odličnom prilikom bačenom u vetar.
Domaćini su silno želeli bodove, ulazak Aleksandra Dimitrića i Marka Šimuna, poslao je jasnu poruku da trener Vladimir Livaja sve karte baca na ofanzivu. Brana Ilić je, u 55. minutu, bio blizu pogotka, ali Bojan Brać je sjajnom intervencijom osujetio nameru najiskusnijeg igrača na terenu. Raspoloženi golman gostiju, ukrotio je i udarac Šimuna, kao i pokušaj istog igrača, iz slobodnjaka, u nadoknadi vremena, kada je sprečio da lopta završi u gornjem uglu.