Српска лига “Војводина”

Прича готова за 60 секунди

Феникс 1995 – Текстилац 1:1 (1:1)

Стара Пазова – Феникс арена. Гледалаца: 400. Судија: Давид Ђумић (Бачка Топола) 8. Стрелци: Мијатовић у 35. за Феникс 1995, Максимовић у 36. минуту за Текстилац. Жути картони: Поповић, Марјановић (Феникс 1995), Станковић, Лишчевић (Текстилац).

Феникс 1995: Пилиповић 7, Шалипур 7,5, Марјановић 7,5, Радишић 7,5, Б. Илић 8 (од 86. Пановић – ), Поповић 7,5, Драгић 7 (од 54. Димитрић 7), Мијатовић 8, Девић 7 (од 46. Ћалић 7), Јеловић 7,5, Јуриша 7 (од 54. Шимун 7).

Текстилац: Браћ 8, Сердар 6,5 (од 46. Вуковић -, од 57. Лишчевић 7), Благојевић 6,5 (од 46. Владић 7), Максимовић 7,5, Станковић 7, В. Илић 7, Матић 7 (од 90. Зирић – ), Божичић 7,5, Јездовић 7, Клисура 7,5, Балабановић 7,5 (од 86. Брборић – ).

Играч утакмице: Брана Илић

Кандидати за највиши пласман, мегдан су поделили десет дана касније, у односу на планирани термин, због здравствених проблема 12 играча Текстилца, а у одложеној утакмици 18. кола ривалима је припао по бод, иако су домаћини, према шансама, били ближи слављу. Овакав епилог, несумњиво је обрадовао Вршчане, пошто су најближе пратиоце задржали на солидној дистанци.
Рачунајући и финиш јесењег дела, фудбалери Феникса 1995, нанизали су пет мечева без победе, а дозу охрабрења пред суботње гостовање лидеру улила је чињеница да су одиграли неупоредиво боље него на претходним пролећним утакмицама.
Реализаторски пост од 305 минута, прекинуо је бонус Миленко Мијатовић. Прихватио је лопту избијену од дефанзиваца Текстилца, носио је четрдесетак метара, надмудрио бека и после уласка у казнени простор, искоса је хладнокрвно ставио тачку – 1:0.
Одговор чете тренера Драгана Ивановића није се дуго чекао. Непуних 60 секунди касније, корнер је извео Владимир Илић, док је Стојан Максимовић био најприсебнији у гужви, вративши Оџачане у резултатски егал.
Узбуђења није недостајало ни у другом полувремену. Владимир Илић, из чисте ситуације, није успео да матира Вукашина Пилиповића и гости могу да жале за одличном приликом баченом у ветар.
Домаћини су силно желели бодове, улазак Александра Димитрића и Марка Шимуна, послао је јасну поруку да тренер Владимир Ливаја све карте баца на офанзиву. Брана Илић је, у 55. минуту, био близу поготка, али Бојан Браћ је сјајном интервенцијом осујетио намеру најискуснијег играча на терену. Расположени голман гостију, укротио је и ударац Шимуна, као и покушај истог играча, из слободњака, у надокнади времена, када је спречио да лопта заврши у горњем углу.