ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА “ЈУГ”

Јединство – РФК НС-1921 2:1 (1:1)

Руменка – Стадион Јединства. Гледалаца: 400. Судија: Балша Ћерановић (Ловћенaц) 8. Стрелци: Тришић (из пенала) у 19. и Сендерак у 60. за Јединство, а Кавчић у 2. за РФК Нови Сад. Жути картони: Ђекић, Јовишић (Јединство), Сувајџић, Игњић, Симић (РФК НС-1921).

ЈЕДИНСТВО: Видаковић 7,5, Попадић 7,5, Рац 7, Ђекић 7, Радека 7 (од 55. Кања 7), Самарџић 7 (од 90. Јелић -), Илић 7,5, Ивановић 7, Јовишић 7, Тришић 8 (од 80. Миловановић -), Сендерак 8.

РФК НС-1921: Ранђеловић 6,5, Бранковић 6,5, Штефек 6, Кавчић 7 (од 62. Кантарџић 6), Сувајџић 6,5, Игњић 6,5, Симић 6,5, Балабановић 7 (од 58. Ерак 6,5), Гаџић 6 (од 82. Митровић -), Вукаљевић 6 (од 62. Пањак 6), Галић 6.

Играч утакмице: Тришић

Нови Сад, лидер војвођанског “Југа” слабо игра овог пролећа, а бледо издање приказали су и у Руменци што је искористио домаћи тим и заслужено тријумфовао. Није слутило на тако нешто, када је Кавчић, на самом старту, после аута са десне стране који је далеко бацио Александар Симић, погодио мрежу. Брзо су се опоравили од раног шока фудбалери Јединства, Илић је промешао одбрану жуто-плавих, а непрописно га је зауставио голман Ранђеловић па је, добро постављени, судија Ћерановић показао на пеналтик. Тришић је био сигуран извођач – 1:1. У 25. минуту колосална прилика за ,,канаринце”, Балабановић је сервирао као на тацни Младену Галићу, после чијег ударца Видаковић одлично реагује, не дозволивши нову промену резултата. На другој страни, Радека је заломио Штефека и гађао даљи угао, али је био за мало непрецизан.

Дуел Змајевчана/Илић (Јединство) и Штефек (РФК НС-1921)

Тренутак одлуке догодио се у 60. минуту, Кавчић је фаулирао Тришића, Попадић је извео прекид, а на правом месту се нашао Марко Сендерак, сместивши лопту главом иза леђа Ранђеловића – 2:1. Очекивало се да Нови Сад заигра ангажованије и појури реми на тешком гостовању. Тренер Шпоња, покушао је да размдра екипу увођењем у игру Ерака, Кантарџића, Пањка и, касније, Митровића, али то није донело помака, па је пораз био неизбежан.