ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ”ЈУГ”

Младост (БЈ) – Цемент 3:2 (0:0)

Бачки Јарак – Стадион Ливадица. Гледалаца: 450. Судија: Бранко Грмуша (Петроварадин) 8. Стрелци: Дринић (из пенала) у 51, Стеванчевић у 60. и Бабић у 83. за Младост, Н. Зељковић у 48. и Бабић (аутогол) у 90. за Цемент. Жути картони: Остојић (Младост), Зелић, Поповић, Батос (Цемент).

МЛАДОСТ: Ромић 7, Вејин 7 (од 38. Кнежевић 7), Остојић 7, Бабић 8, Бајић 7, Дринић 8, Ђукић 7, Зец 8, Марковић 7 (од 55. Стеванчевић 8), Зукић 7,5 (од 67. Радонић – ), Шкавић 7,5.

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 6,5, Пековић 6 (од 71. Ћук – ), Зелић 7, Д. Зељковић 7 (од 60. Варга 7), Јањић 6, Грујић 6,5 (од 44. Батос 6,5), Вилотијевић 7, Поповић 7, Вуковић 6,5, Мијаиловић 7, Н. Зељковић 7,5.

Играч утакмице: Бабић

Двобој конкурената за опстанак, обележила је голеада у другом полувремену. Никола Зељковић, најзапаженији у редовима Цемента, одлично се снашао у гужви, крунисавши центаршут презимењака Дејана – 0:1.

Три минута касније, после играња руком дефанзивца гостију, пенал је у изједначење претворио Мирко Дринић. Одличан потез, повукао је Саво Ковачевић, тренер Младости, убацивањем у игру Ђуре Стеванчевића. Искусни дефанзивац је, попут газеле, повукао лопту, после дегажирања голмана Немање Ромића и послао је поред Ђурикина за преокрет и ерупцију радости на трибинама.

У 83. минуту, Тихомир Зец је извео корнер, док је штопер Бојан Бабић, са 8 метара, подесио нишан – 3:1. У последњим тренуцима, Марко Варга је упутио ударац, лопта је погодила Бабића, променила смер и одсела у мрежи домаћина.