СРПСКА ЛИГА ”ВОЈВОДИНА”

Феникс 1995 – Борац (С) 2:0 (1:0)

Стара Пазова – Феникс арена. Гледалаца: 150. Судија: Милош Милешевић (Бачка Паланка) 8. Стрелци: Поповић у 40. и Шимун у 58. минуту. Жути картони: Марјановић, Шалипур (Феникс 1995).

ФЕНИКС 1995: Девић -, Михајловић 7,5 (од 72. Цвјетиновић – ), Марјановић 8, Радишић 7,5, Матић 7,5 (од 72. Ћалић – ), Илић 7,5, Шимун 7,5 (од 82. Лазић – ), Поповић 8,5, Драгић 8, Мијатовић 7 (од 46. Пановић 7), Јеловић 7 (од 46. Шалипур 7).

БОРАЦ (С): В. Петровић 6, Максимовић 6,5, М. Шушњар 6 (од 46. Марков 6), Томић 6 (од 46. Ма. Миленковић 6), А. Петровић 6 (од 46. Јаковашић 6), Ахчин 7, Недић 6 (од 46. Радић 6), А. Шушњар 6,5, Закоч 6,5, Бачанин 6,5, Ми. Миленковић 6,5 (од 86. Весић – ).

Играч утакмице: Поповић

Домаћини су надиграли госте из Сакула, од којих се више очекивало. Могао је да се прослави бонус Миленко Мијатовић, у првом полувремену, уз изврсне асистенције Луке Драгића, није подесио нишан, иако је три пута мирисало на погодак. Пет минута пре одласка на одмор, прекршајем је на 30 метара од гола Борца заустављен Алекса Матић. Слободњак је сјајно извео леви бек Александар Поповић – 1:0.
Ни четири измене на полувремену, нису госте учинили опаснијим по дебитанта на голу Николу Девића. Пазовчани су били конкретнији, имали лопту више у поседу па се наметнуло питање тренутка када ће уследити нова награда за добру игру. Александар Радишић је извео слободан ударац, имењак Поповић је из прве проследио лопту у казнени простор, где је Марко Шимун ударцем главом дуплирао капитал.
Брана Илић је трчао као навијен, имао је две добре шансе. У једној ситуацији, ударац је изблокирао дефанзивац гостију, а у другој статива је била савезник голмана Вељка Петровића.