ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ”ЈУГ”

Слога (Т) – Индекс 2:1 (1:0)

Темерин – Гледалаца: 200. Судија: Иван Кукуда (Петроварадин) 7. Стрелци: Дервиши у 44. и Јакшић у 54. за Слогу, Маринковић у 61. за Индекс. Жути картони: Авдаловић, Томић, Пастор, И. Кочиш, тренер Давидовић (Слога), Боровница, Вукашиновић, Нађ, Батинић (Индекс).

СЛОГА: Војводић 8, Борић 7 (од 63. Марковић – ), Пастор 7,5, Томић 7, Јаковљевић 7, И. Кочиш 8, Авдаловић 7 (од 75. Павићевић – ), Пролић 7,5 (од 88. Бановић – ), Јакшић 8 (од 75. Гргић – ), Дервиши 8, С. Кочиш 6,5 (од 63. Ергарац – ).

ИНДЕКС: Субашић 7, Стојановић 6,5, Јокић 7,5, Вуковић 7, Иван 7, Боровница 7 (од 63. Блешић – ), Топић 5,5 (од 56. Батинић 7), Звекан 6,5 (од 84. Петровић – ), Маринковић 8, Нађ 7,5, Вукашиновић 6,5.

Играч утакмице: И. Кочиш

Двобој тимова са најмање бодова освојених у пролећном делу трке, окончан је победом фудбалера Слоге, наговештеном пред одлазак на одмор, када се бонус Итан Дервиши варком тела ослободио чувара и неометан, искоса са 8 метара, нациљао мету. Улогу асистента, одиграо је Ђорђе Пролић (17), док су претходно дупли пас разменили Вукашин Авдаловић и Зоран Јакшић.
Новосађани су, пре вођства домаћина, пропустили три одличне шансе, а у 49. минуту Пеђа Звекан је погодио стативу. Пет минута касније, Зоран Јакшић је из тешке позиције крунисао асистенцију запаженог Ивана Кочиша – 2:0.
У 57. минуту, после дуела капитена гостију Кристофера Нађа и Јована Јаковљевића, лопта је погодила у руку штопера Слоге, па је судија Кукуда досудио пенал за Индекс. Душан Војводић је сјајно реаговао и одбранио ударац Нађа у доњи угао.
Вељко Маринковић (19), постигао је најлепши гол на мечу, пославши пројектил под пречку, уз асистенцију резервисте Синише Батинића. Из слободњака, у 68. минуту, леви бек Жељко Јокић, нанишанио је пречку, а у следећем нападу Немања Томић, усамљен код друге стативе, није успео да убаци лопту у мрежу гостију.
Два минута пре краја, на терен се, после паузе од осам месеци и опоравка од повреде, вратио везиста Стефан Бановић, добивши аплауз подршке.