ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ”ЈУГ”

Слога (Т) – РФК Нови Сад 1921 2:4 (1:2)

Темерин – Гледалаца: 150. Судија: Жељко Штумпф (Нови Сад) 7. Стрелци: С. Кочиш у 27. и Пролић (из пенала) у 90. за Слогу, Куртиши у 7, Гаџић у 10. и Галић у 62. и 86. за РФК Нови Сад 1921. Жути картони: Авдаловић (Слога), Клиска, Кавчић (РФК Нови Сад 1921).

СЛОГА: Ранков 6, Марковић 6 (од 50. Марјановић 6), Пастор 7, Томић 7, Јаковљевић 6,5, И. Кочиш 7 (од 50. Бановић 7), Авдаловић 6,5, Јакшић 6,5 (од 65. Гргић – ), С. Кочиш 7, Борић 7, Пролић 7.

РФК НОВИ САД 1921: Хромиш 7 (од 80. Вицикнез – ), Клиска 7 (од 46. Галић 8), Штефек 7, Кавчић 7 (од 77. Бјелић – ), Јевић 7, Сувајџић 7, Симић 8, Пањак 7 (од 62. Орловић – ), Ковачевић 7, Гаџић 7 (од 46. Вукаљевић 7), Куртиши 7,5.

Играч утакмице: Симић

Лидер је, са шесторицом некадашњих играча Слоге у тиму, заслужено победио и ставио тачку на сезону украшену освајањем првог места. Одбрану домаћина, у 7. минуту, на капитулацију је приморао Адис Куртиши, топовским ударцем из прве, после акције Боже Јевића и асистента Александра Клиске. Гости су наставили да нижу нападе, па је 180 секунди касније Борис Гаџић крунисао центаршут Давида Пањка. Тек тада су се тргли Темеринци, лопту је сервирао штопер Немања Томић, док је Срђан Кочиш левицом погодио мрежу иза леђа Филипа Хромиша.
У 62. минуту, пожртвовани Александар Симић је одузео лопту на средини терена и проиграо Младена Галића, а искусни нападач је био неухватљив дефанзивцима домаћина – 1:3.
Адис Куртиши је, четири минута пре краја, обавио рударски део посла по левој страни, па је Галићу само преостало да на линији потврди гол. У последњим тренуцима, непрописно је заустављен капитен Роберт Пастор, а Ђорђе Пролић (17), најмлађи у редовима црвено-белих, из пенала је нациљао доњи угао.