БАРАЖ ЗА ВОЈВОЂАНСКУ ЛИГУ “ЈУГ”

Железничар – Шајкаш 1908 3:1 (2:1)

Инђија – ТОЈО ТИРЕС арена. Гледалаца: 1500. Судија: Александар Бечановић (Сомбор) 6. Стрелци: Лукач у 11, 43. и Соколовић у 90+1. за Железничар, а Котуљач у 37. за Шајкаш 1908. Жути картони: Караћ (Железничар), Карас, Веселиновић (Шајкаш 1908).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић 7, Грковић 7, Бранковић 7, Боснић 7,5 (од 90+2. Љубинковић -), Нинић 7, Вучковић 7 (од 64. Јерковић -), Трбовић 7, Суџум 7, Дубајић 7, Караћ 7,5 (од 78. Мркела -), Лукач 8 (од 78. Соколовић -).

ШАЈКАШ 1908: Мандић 7, Гојков 7, Павков 7, Алемпић 7, Заов 7, Карас 6,5, Котуљач 7 (од 64. Панић -), Станковић 7 (од 46. Живанов 7), Веселиновић 7, Николаш 6,5 (од 64. Ковачевић -), Играчев 7 (од 64. Милановић -).

Играч утакмице: Лукач

Са предношћу од два гола разлике фудбалери Железничара из Инђије ће пут Ковиља, на реванш меч баража за пласман на “Југ”.

У 11. минуту након варке Караћа и убачене лопте, Лукач је погодио празну мрежу. Егал доноси Мирослав Котуљач приземним ударцем са 15-так метара на асистенцију Играчева, претходно је Станковић на додавање Гојкова обавио огроман део посла. Одбијену лопту у мрежу је убацио Лукач, доневши ново вођство домаћима.

Инђијци нису материјализовали 3-4 добре прилике, за шта нису кажњени, a велику предност пред реванш донео је Соколовић, нациљавши угао у судијској надокнади.

Утакмица је прекинута 10-так минута пре краја, судија Бечановић није остао нем на повике и убацивање предмета на терен, када су гостујући навијачи изразили незадовољство након, недосуђеног једанаестерца.