ГРАДСКА ЛИГА НОВИ САД

ОФК Сириг – Бачка (Б) 3:1 (0:0)

Сириг – Спортски центар Мика и Мишке. Гледалаца: 500. Судија: Мирослав Чурчић (Тител) 7. Стрелци: Грујичић у 61, Вукеља у 73. и Васић у 76. за ОФК Сириг, Трифуновић у 57. за Бачку. Жути картони: Танасић, Грујичић (ОФК Сириг), Софранин, Трифуновић, Зељуг, Ристивојевић, Леђанац (Бачка).

ОФК СИРИГ: Видовић 7, Радић 7, Б. Брежњак 7 (од 88. Вулић – ), Танасић 7,5, Васић 8, Грујичић 7,5 (од 67. Рабљеновић – ), Декић 7 (од 62. Марјанов 7,5), Вукеља 8, Косић 8, Вујановић 7 (од 88. М. Којовић – ), Ружин 7 (од 88. С. Брежњак – ).

БАЧКА: Мандић 6, Ристивојевић 6 (од 80. Брмбота – ), Павлов 6, Зељуг 6 (од 46. Шарић 6), Ђаковић 6,5, Милић 6,5, Плавшић 7, Тодоровић 6 (од 63. Павлов – ), Леђанац 7, Софранин 6,5 (од 63. Роквић – ), Трифуновић 7,5.

Играч утакмице: Косић

Сирижани су, у дербију кола, уписали четрнаесту пролећну победу, чиме су ударили печат на прво место, наневши гостима из Бегеча први овосезонски пораз.
Прво полувреме, било је скромног садржаја, са доста прекршаја, којима су прекидане акције. Најближи поготку био је леви бек Рајко Павлов, али уместо мреже домаћина, у 29. минуту, погодио је пречку.
Игра је добила на динамици, после вођства Бачке, са потписом најбољег стрелца Марка Трифуновића, уз изврсну асистенцију капитена Николе Леђанца.

Одговор лидера се није дуго чекао. Слабу реакцију одбране, казнио је Марко Грујичић, са линије је убацио лопту у мрежу – 1:1. Као осице, Сирижани су се разлетели по терену, при чему је тренер Александар Миљковић повукао добар потез убацивањем Александра Марјанова, асистента код мајсторије Љубише Вукеље – 2:1. Некадашњи интернационалац, ударцем главом, послао је лопту тамо где је била неухватљива за голмана Уроша Мандића.
Марјанов је потом проиграо Бојана Радића, док је Милорад Косић, у наставку акције, уздрмао пречку. Километре је претрчао Косић, извео је слободан ударац у 76. минуту, лопта се одбијала као у билијару, док није дошла до Душка Васића. Штопер домаћина је хладнокрвно реаговао и ударцем главом отклонио све дилеме око исхода. Аплаузи са пуне трибине, били су логична реакција…