ПРИЈАТЕЉСКА УТАКМИЦА

ОФК Бачка – Текстилац 3:2 (2:1)

Бачка Паланка 30.07.2022, стадион Славко Малетин Вава, гледалаца 150. Судија Милешевић (Бачка Паланка). Стрелци: 0:1 Јуриша (‘4), 1:1 В. Балабановић (‘7), 2:1 Трифуновић (’41), 3:1 Тасић (’85), 3:2 Шавија (’85).

ОФК Бачка: Кнежевић, Илић, Пантић, Леђанац, Ерор, Глувић, Ракић, Шарац, Трифуновић, Пањак, В. Балабановић. Играли су и: Немет, Новевски, Драгић, Јевтић, Девушић, Рађеновић, Тасић, Зиндовић, Седлар, Ћулибрк, Учур.

Текстилац: Браћ, Анђелковић, Веселиновић, Зулфић, Јездовић, Шишков, Зекић, Станковић, Влаисављевић, Јуриша, Ђурић. Играли су и: Студен, Ва. Илић, Ивановић, Вл. Илић, Шавија, Шормаз, Белић, Игњатовић, Клиска, Сердар.

На самом почетку утакмице (4) гости долазе у вођство голом Јурише шутем искоса из шеснаестерца. Само 3 минута касније, (7) голом Воје Балабановића Бачка изједначава, погодио је доњи леви угао гола гостију. Пред сам крај првог полувремена (41) Глувић одузима лопту на средини терена, вуче је до ивице шеснаестерца, шутира а лопта погађа Трифуновића, мења смер и погађа гол за 2:1 за домаћина. Резултат којим се отишло на одмор.

У другом полувремену је услед бројних измена опао темпо. Пред сам крај утакмице (83) Тасић са ивице шеснаестерца шутира ка голу, лопта погађа унутрашњи део стативе и улази у гол за 3:1. Већ након 2 минута (85) гости из једне контре погађају гол за коначних 3:2 за Бачку.