ПРИЈАТЕЉСКА УТАКМИЦА

Слога (Т) – ОФК Бечеј 1918 3:1 (1:0)

Темерин – Гледалаца: 150. Судија: Бранко Грмуша (Петроварадин). Стрелци: Борић у 27, Радонић у 60. и 88. за Слогу, Тутњевић (из пенала) у 74. за ОФК Бечеј 1918.

СЛОГА: Војводић, Буквић, Пастор, Унгар, Јаковљевић, Борић, Клаић, Марјановић, Паповић, Павин, Милетић. Играли су још: Миличевић, Радонић, Марковић, Полић, Пролић, Вукшић.

ОФК БЕЧЕЈ 1918: Милованов, Варга, Бркић, Татић, Зељковић, Дабижљевић, Тутњевић, Томић, Томчић, Попадић, И. Кудрић. Играли су још: Дринчић, Живановић, Хасичић, Марковић, Ј. Ћук, Џарић, А. Ћук, Бајић, Н. Кудрић.

Темеринци су се храбро испрсили пред српсколигашем, потврдивши да су на добром путу. Прво узбуђење, режирао је Бошко Паповић, у 6. минуту, после слободњака Ненада Марјановића, када је голман Исидор Милованов сјајном реакцијом преусмерио лопту у корнер. Никола Томић, некадашњи играч Слоге, потом је два пута ставио на искушења Душана Војводића. Домаћини су повели из најлепше акције на мечу. Иницијатор је био Марјановић, лопту је до Буквића проследио Паповић, док је тачку ставио Драган Борић приземним ударцем са петерца.
Чедомир Томчић, најистуренији у формацији Бечејаца, у 40. минуту, уздрмао је пречку, а 120 секунди касније десни бек Варга из чисте позиције није крунисао акцију Дабижљевића и Томчића. Одлични голман Војводић је затворио ближи угао.
Црвено-бели су дуплирали капитал у 60. минуту: млади Душан Радонић је ударцем главом закуцао лопту у мрежу, уз изврсну асистенцију Филипа Клаића. Бечејци нису били миљеници среће, Славољуб Дабижљевић је, у 70. минуту, погодио стативу.
У казненом простору Слоге, непрописно је заустављен дефанзивац Немања Марковић, а капитен Илија Тутњевић је био сигуран реализатор најстроже казне, неодбрањиво пославши лопту под пречку – 2:1.
Два минута пре краја, пожртвовани Бошко Паповић је протурио лопту на другу стативу, где је усамљени Душан Радонић хладнокрвном реакцијом постигао други гол, украсивши победу Слоге.