Vreme čitanja: 2minuta

PRIJATELJSKA UTAKMICA

Sloga (T) – OFK Bečej 1918 3:1 (1:0)

Temerin – Gledalaca: 150. Sudija: Branko Grmuša (Petrovaradin). Strelci: Borić u 27, Radonić u 60. i 88. za Slogu, Tutnjević (iz penala) u 74. za OFK Bečej 1918.

SLOGA: Vojvodić, Bukvić, Pastor, Ungar, Jakovljević, Borić, Klaić, Marjanović, Papović, Pavin, Miletić. Igrali su još: Miličević, Radonić, Marković, Polić, Prolić, Vukšić.

OFK BEČEJ 1918: Milovanov, Varga, Brkić, Tatić, Zeljković, Dabižljević, Tutnjević, Tomić, Tomčić, Popadić, I. Kudrić. Igrali su još: Drinčić, Živanović, Hasičić, Marković, J. Ćuk, Džarić, A. Ćuk, Bajić, N. Kudrić.

Temerinci su se hrabro isprsili pred srpskoligašem, potvrdivši da su na dobrom putu. Prvo uzbuđenje, režirao je Boško Papović, u 6. minutu, posle slobodnjaka Nenada Marjanovića, kada je golman Isidor Milovanov sjajnom reakcijom preusmerio loptu u korner. Nikola Tomić, nekadašnji igrač Sloge, potom je dva puta stavio na iskušenja Dušana Vojvodića. Domaćini su poveli iz najlepše akcije na meču. Inicijator je bio Marjanović, loptu je do Bukvića prosledio Papović, dok je tačku stavio Dragan Borić prizemnim udarcem sa peterca.
Čedomir Tomčić, najistureniji u formaciji Bečejaca, u 40. minutu, uzdrmao je prečku, a 120 sekundi kasnije desni bek Varga iz čiste pozicije nije krunisao akciju Dabižljevića i Tomčića. Odlični golman Vojvodić je zatvorio bliži ugao.
Crveno-beli su duplirali kapital u 60. minutu: mladi Dušan Radonić je udarcem glavom zakucao loptu u mrežu, uz izvrsnu asistenciju Filipa Klaića. Bečejci nisu bili miljenici sreće, Slavoljub Dabižljević je, u 70. minutu, pogodio stativu.
U kaznenom prostoru Sloge, nepropisno je zaustavljen defanzivac Nemanja Marković, a kapiten Ilija Tutnjević je bio siguran realizator najstrože kazne, neodbranjivo poslavši loptu pod prečku – 2:1.
Dva minuta pre kraja, požrtvovani Boško Papović je proturio loptu na drugu stativu, gde je usamljeni Dušan Radonić hladnokrvnom reakcijom postigao drugi gol, ukrasivši pobedu Sloge.