ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ”ЈУГ”

Младост (БЈ) – Шајкаш 1908 4:1 (1:1)

Бачки Јарак – Стадион Ливадица. Гледалаца: 400. Судија: Благоје Радић (Ириг) 8. Стрелци: Плавшић у 39, Станић у 54, Радовановић у 63. и Стојаковић у 89. за Младост, Моравац у 29. за Шајкаш 1908. Жути картони: Котуљач, Сарић, Карас (Шајкаш 1908).

МЛАДОСТ: Ромић 7 (од 80. Родић – ), Станић 8, Зец 8, Акик 7,5, Остојић 7,5, Зељковић 7,5, Ковачевић 7,5, Радовановић 8 (од 77. Стојаковић 7,5), Марковић 7 (од 90. Папак – ), Плавшић 8 (од 90. Ратић – ), Митровић 8 (од 90. Шкавић – ).

ШАЈКАШ 1908: Малетин 7, Карас 6,5, Павков 7, Гојков 6 (од 65. Сарић – ), Учур 6,5, Девушић 6 (од 65. Станковић – ), Котуљач 6 (од 65. Живанов – ), Моравац 7,5 (од 82. Касаповић – ), Шепа 6 (од 65. Играчев – ), Николаш 6,5, Малешевић 6.

Играч утакмице: Радовановић

Јарачани су одиграли у добром ритму, остваривши убедљиву победу, иако су гости из Ковиља повели у 29. минуту, када је Ранко Моравац, ударцем искоса са 25 метара, постигао леп погодак.
Десет минута касније, капитен Милош Ковачевић је проиграо Игора Плавшића, а новајлија у редовима Младости је без оклевања распалио ка голу и нациљао горњи угао – 1:1. Пред одлазак на одмор Предраг Марковић није најбоље захватио лопту, па је са два метра пребацио гол, после убацивања Тихомира Зеца.
Акцију је, у 54. минуту, започео запажени Стефан Радовановић, ударац вихорног Игора Плавшића одбранио је голман Малетин, али лопта се од стативе одбила до десног бека Милана Станића, па је без потешкоћа режирао преокрет. Непуних 120 секунди касније, најопаснији играч гостију Ранко Моравац погодио је стативу.
Дејан Митровић је претрчао километре, сервирао је лопту Стефану Радовановићу, а бонус плаво-белих је приземним ударцем по средини гола украсио одличну партију.
Ђорђе Малетин (17), голман Шајкаша 1908, осујетио је покушаје Плавшића, Акика и Марковића, али ништа није могао да учини у 89. минуту. Милош Стојаковић је, због повреде, одсуствовао годину дана, а повратак на терен није могао да замисли лепше, јер је одбитак претворио у ефектан гол.