Vreme čitanja: 2minuta

VOJVOĐANSKA LIGA “JUG”

Slavija (NS) – Železničar 2:5 (0:4)

Novi Sad – Gledalaca: 150. Sudija: Ognjen Mitrović (Ruma) 7,5. Strelci: Stojanović u 50. i Batinić u 72. za Slaviju, a Bubalo u petom, Kaurin u 16, Veselinović u 28, Šahurić u 30. i Bosnić u 87. za Železničar. Žuti kartoni: Gajić, Zaov, Bogojević (Slavija), Ninić (Železničar).

SLAVIJA: Čavić 6, Zaov 6, Gajić 6, Batinić 6,5, Janić 6, Asani 6,5, Vučković 6, Jašović 6 (od 62. Ferati 6), Bogojević 6, Ubović 6 (od 76. Kuvekalović -), Ružić 6 (od 46. Stojanović 6,5).

ŽELEZNIČAR: Blagojević 7,5, Sudžum 7,5, Bosnić 8, Bubalo 7,5 (od 82. Lukač -), Branković 7 (od 32. Ninić 7,5), Veselinović 8,5, Radišić 7,5, Milojević 7,5, Kaurin 8 (od 53. Ješić 7), Šahurić 8, Osman 7,5.

Igrač utakmice: Veselinović

Sve je rešeno posle pola časa igre.

Gosti su krenuli furiozno, Salajčane je načeo Milan Bubalo, pogodivši iz poluvoleja, uz slabu reakciju golmana Čavića. Na novi pogodak nije se dugo čekalo, jer je Dragomir Kaurin sve sam uradio, utrčao ispred Zaova i majstorskim lob udarcem duplirao prednost. Po isteku polovine prvog poluvremena Veselinović se izborio za poziciju, između dvojice čuvara i iznenadio istrčalog Čavića sa ivice šesnaesterca. Rezultat prvog dela postavio je novajlija Kristijan Šahurić naciljavši donji ugao. Osvestili su se igrači Slavije pred odmor, ali nije bilo promene, Bogojevićev udarac osujetio je Blagojević, a neprecizan je bio i Vučković nakon odbitka. U 43. minutu Asani je uzdrmao stativu.

Bolja igra u ofanzivi isplatila se vrlo brzo, Stojanović je smanjio deficit ubacivši loptu u praznu mrežu, dok je Batinić prizemnim udarcem prepolovio prednost Inđijaca, dvadesetak minuta pre poslednjeg zvižduka. Sole Veselinović, zadavao je dosta problema odbrani novog-starog vojvođanskog ligaša, a u finišu loptom je poslužio Bosnića koji ju je maestralno bocnuo za konačnih 2:5.