ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ”СЕВЕР”

Војводина (БГ) – Препород 1:2 (1:0)

Бачко Градиште – Спортски центар ”Ђорђе Тапавица – Џоја”. Гледалаца: 100. Судија: Давид Земко (Бачка Топола) 6,5. Стрелци: Пеленгић у 11. за Војводину, Копања у 74. и Гњатовић (из пенала) у 83. за Препород.

ВОЈВОДИНА: Вулин 6,5, Рајачић 7, Миладинов 6 (Kиш 6,5), Тешановић 7, Свилар 6,5, Савков 6, Тројановић 7, Павловић 6, Божић 6, Пеленгић 7, Илић 6.

ПРЕПОРОД: Вуковић 7, Дошлов 6,5, Гњатовић 7, Мијић 6,5, Шашић 6,5, Тумбас-Локетић 7, Чабрило 6,5 (Милетић 6,5), Тодић 6,5 (Ћакић 6,5), Облаковић 7, Бурсаћ 7, Ковач 6,5 (Копања 7).

Играч утакмице: Гњатовић

Због женидбе дефанзивца Давида Кудрића, фудбалери Војводине су два дана раније одиграли меч са гостима из Новог Жедника, разочаравши навијаче, јер су за мање од десет минута прокоцкали капитал из првог полувремена.

Није слутило на такав расплет, после вођства са потписом капитена Миодрага Пеленгића. Натрчао је на лопту кратко одбијену од голмана Ненада Вуковића и проследио је иза његових леђа. Претходно је слободњак извео Дарко Тешановић.

У наелектрисаној атмосфери, два пута је голман Мића Вулин одбранио ударце Милоша Ковача, па се очекивало да ће домаћи задржати победнички курс. Другачије је мислио резервиста гостију Стево Копања, пожртвованом реакцијом на другој стативи, наговестио је узбудљив финиш.

Димитрије Илић је непрописно зауставио Вељка Ћакића, пенал је шутирао Марко Гњатовић, а мало је недостајало да Вулин укроти ударац – 1:2. Минут пре краја, Давид Савков је погодио стативу.