СРПСКА ЛИГА “ВОЈВОДИНА”

Раднички 1912 – Први мај 2:1 (1:1)

Сомбор – Градски стадион. Гледалаца: 100. Судија: Неђо Мрђа (Панчево). Стрелци: Марковић у 36. и 90. за Раднички 1912, Алексић у 38. за Први мај. Жути картони: Стевановић, Јелић, Миличковић, Глишовић, Вујошевић (Раднички 1912), Џибрић, Којић, Радовић, Алексић (Први мај).

РАДНИЧКИ 1912: Видаковић, Миличковић (од 46. Вујошевић), Димковић (од 90+2. Јанчић), Јованић, Швоња (од 72. Ердељ), Стевановић (од 46. Петровић), Глишовић (од 61. Јухик), Гороњић, Јелић, Антунић, Марковић.

ПРВИ МАЈ: Стаилковић, Радовић, Вучетић, Џибрић (од 46. Николић), Цветковић (од 68. Маринковић), Бобар, Грбовић, Којић, Јаћимовић, Алексић (од 85. Савић), Угрица (од 57. Вукановић).

Раднички 1912 је дошао до важна три бода у борби за титулу првака. Имао је домаћи тим иницијативу на самом почетку меча. Прво је Јованић у четвртом минуту из непосредне близине шутирао, али је Стаилковић био на месту. Антунићев покушај са 10-ак метара такође завршава у наручју голмана гостију. Несмотрен старт Стевановића у 26. минуту је судија окарактерисао као најстрожу казну. Угричин шут са беле тачке сјајном парадом брани Видаковић! Играо се 36. минут када је Глишовић бацио у ватру брзоногог Марковића (са слике) који сам избија пред гол Румљана и сигурно шутира за 1:0! Није радост дуго трајала јер је већ у следећем нападу гостујућа екипа преко Алексића дошла до поравнања.

Друго полувреме протиче без много шанси уз рововску битку где се посебно истакао млади Димковић као један од најбољих појединаца. Бележимо покушај Румљана преко Алексића са ивице шеснаестерца. Раднички 1912 у последњих десетак минута креће конкретније у напад и ту иницијативу крунише у 90. минуту преко Марковића који са ивице казненог простора прецизно погађа за велику радост домаће публике и повратак на прво место табеле!