Време читања: < 1 минут

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ”ЈУГ”

Младост (БЈ) – Ветерник 0:2 (0:1)

Бачки Јарак – Стадион Ливадица: Гледалаца: 250. Судија: Никола Вукмановић (Нови Сад) 7. Стрелци: Секулић у 23. и Ђурић у 69. минуту. Жути картони: Радовановић, Митровић, Зец (Младост), Кисић, Китић, Вуковић, Грујић (Ветерник).

МЛАДОСТ: Ромић 7, Акик 6 (од 76. Ратић -), Зељковић 6,5, Радовановић 6,5 (од 57. Стојаковић 6,5), Марковић 6 (од 76. Папак -), Митровић 6,5, Станић 7, Зец 6,5, Остојић 6,5, Плавшић 6,5, Ковачевић 6 (од 67. Шкавић -).

ВЕТЕРНИК: Ивић 7,5, Кисић 7, Швоња 7, Радаковић 7, Ушћумлић 7 (од 52. Ђурић 7,5), Китић 7,5 (од 75. Миловановић -), Грујић 7, Вуковић 7, Вилотијевић 7, Лепојевић 7,5 (од 67. Чичић -), Секулић 7,5.

Играч утакмице: Секулић

Ветерничанима прија Бачки Јарак, јер су, као и током прошле трке, тријумфовали на Ливадици.

Домаћину се испречио голман Ивић на старту сусрета, осујетивши две прилике. Прво је неутралисао Плавшића, а затим је био на месту и после ударца Марковића, који са петарца, после корнера Зеца, у паду слабо реаговао. Узвратили су гости, Ушћумлић је избегао, по процени махача, офсајд замку и шутирао искоса, левом ногом, али је Ромић био на висини задатка. У 26. минуту Секулић је погодио даљи угао, прихвативши поклон одбране Младости – 0:1.

Наредио је тренер Саво Ковачевић тоталну офанзиву у другом делу, а за промашаје којих је било неколико, сурово су кажњени његови изабраници. Из контранапада Китић је пребацио лопту на другу стативу, Лепојевић главом вратио на 7-8 метара, а Ђурић је закуцао у мрежу за славље Ветерника.