Време читања: 2 минута

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ”ЈУГ”

Слога (Т) – Младост (БЈ) 5:1 (4:0)

Темерин – Гледалаца: 700. Судија: Владимир Тошић (Нови Сад) 7,5. Стрелци: Борић у 15, Пролић у 29, Зец (аутогол) у 36, Клаић у 40. и Паповић у 80. за Слогу, Марковић у 55. за Младост. Жути картони: Борић (Слога), Радовановић, Марковић, Зељковић (Младост). Црвени картон: Папак (Младост) у 82. минуту.

СЛОГА: Војводић 7, Борић 8 (од 83. Полић – ), Пастор 7,5, Томић 8, Унгар 7,5 (од 46. Јаковљевић 7,5), Бановић 8, Милетић 8 (од 83. Радонић – ), Паповић 8, Пролић 8, Клаић 8,5 (од 50. Јакшић 7), Марјановић 7,5 (од 60. Буквић 7).

МЛАДОСТ: Ромић 6, Станић 6, Зец 6, Акик 6 (од 62. Антонић -), Остојић 6, Зељковић 6, Ковачевић 6, Радовановић 6 (од 46. Стојаковић 6,5), Марковић 7, Плавшић 6 (од 50. Папак 6), Митровић 7.

Играч утакмице: Клаић

Драган Борић, момак из Бачког Јарка, у 15. минуту комшијског дербија, ослободио се Плавшића и распалио искоса са 35 метара, а лопта је незгодно одскочила на терену натопљеном кишом, завршивши путању у мрежи гостију. Пет минута касније, акцију је почео Милутин Милетић, наставио Филип Клаић, са неколико сјајних дриблинга, док је бонус Ђорђе Пролић смиреном реакцијом допринео дуплирању капитала. На претходних пет мечева у првенству, Темеринци су постигли два гола, а норму су пребацили у 36. минуту, када је Клаић послао дијагоналу ка Ненаду Марјановићу. Уследио је ударац ка голу Младости, лопта је прошла испод Ромића, погодила Зеца и прешла преко гол линије. Полувреме за памћење, Темеринци су употпунили пред одлазак на одмор, пошто је Стефан Бановић убацио у ватру Филипа Клаића, који је побегао чуварима и нишанио изнад голмана – 4:0.
Дејан Митровић је, у 55. минуту, после продора по десној страни, одиграо улогу асистента, а Предраг Марковић, некадашњи играч Слоге, нациљао мету.
Најлепша акција, виђена је пред крај. Иницијатор је био Зоран Јакшић, лопту је на другу страну терена проследио Мирослав Буквић, при чему је све будно испратио Милутин Милетић. Ушао је у казнени простор, могао и да шутира, али одлучио се за асистенцију неуморном Бошку Паповићу, као украс једног од најбољих издања Слоге уназад неколико сезона.