ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ”СЕВЕР”

Војводина (БГ) – Крила Крајине 5:1 (1:1)

Бачко Градиште – Спортски центар ”Ђорђе Тапавица – Џоја”. Гледалаца: 150. Судија: Дејан Врана (Суботица) 8. Стрелци: Божић у 20, Киш у 53. и 59, Пеленгић у 76. и Тубић у 88. за Војводину, Кљајић у 16. за Крила Крајине. Жути картони: Коларов, Кљајић (Крила Крајине).

ВОЈВОДИНА: Козарски 7, Рајачић 7, Свилар 7,5, Савков 7,5, Киш 8,5, Пеленгић 8 (од 88. Михајловић – ), Божић 8 (од 63. Миладинов – ), Илић 7,5 (од 88. Томић – ), Драшко 8, Павловић 7 (од 46. Калаковић 7,5), Проданов 8 (од 80. Тубић 7).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Бојанић 5,5, Вујић 5,5, Будисављевић 5,5 (од 46. Миланов 6), Ђекић 7, Радић 5,5, Коларов 5,5 (од 76. Абаџић – ), Пушкар 6 (од 63. Ступар – ), Вујановић 6,5 (од 86. Панин – ), Ивковић 6,5, Станић 7, Кљајић 7 (од 76. Плавански – ).

Играч утакмице: Стефан Киш

Горан Лаличић је победом дебитовао на клупи Војводине, ужареној после старта испод очекивања. Двобој са дужником из прошле сезоне, због два пораза, био је обојен императивом победе, при чему је остварење циља отежало вођство гостију, са потписом Марка Кљајића, уз асистенцију Александра Станића. Четири минута касније, корнер је извео капитен Миодраг Пеленгић, док је млади Милош Божић био најспретнији на петерцу – 1:1. У 44. минуту, гости су били у опасном налету, а Станић је погодио стативу.

Стефан Киш (18), режирао је преокрет, пошто је ставио тачку на акцију Калаковића и Пеленгића, а убрзо је погодио за 3:1, после асистенције Божића. Разиграли су се домаћини, па се уписао и Миодраг Пеленгић, погодивши мрежу иза Бојанића ефектним ударцем са ивице казненог простора. Претходно су одлично комбиновали Калаковић и најбољи актер Киш. Уписао се у стрелце и резервиста Саво Тубић, из другог покушаја је надмудрио голмана, а поготку је кумовао центаршут Рајачића.