СРПСКА ЛИГА ”ВОЈВОДИНА”

Раднички 1912 – ОФК Бечеј 1918 3:1 (0:0)

Градски стадион Сомбор – Гледалаца: 100. Судија: Алекса Граховац (Нови Сад). Стрелци: Ердељ у 68, Јованић у 73. и 84. за Раднички 1912, Варга у 64. за ОФК Бечеј 1918. Жути картони: Петровић (Раднички 1912), Татић (ОФК Бечеј 1918).

РАДНИЧКИ 1912: Видаковић, Димковић, Јованић, Јухик (од 58. Матијевић), Швоња (од 76. Милићковић), Петровић, Немања Марковић, Антунић, Вујошевић, Јанчић, Видо Марковић (од 66. Ердељ).

ОФК БЕЧЕЈ 1918: Милованов, Ћук, Дабижљевић, Живановић, Тутњевић, Ненад Кудрић, Зељковић (од 46. Попадић), Тедић, Дервиши (од 46. Варга), Татић (од 80. Игор Кудрић), Прерадов.

Раднички 1912 је кренуо од првог минута одлучан да овај дерби кола реши у своју корист и право је чудо што је након првог дела утакмице мрежа Бечејаца остала нетакнута. Ређале су се шансе Вида и Немање Марковића, затим Петровића уз две колосалне шансе Јованића које су отишле у неповрат. Гости су се грчевито бранили и успели да сачувају мрежу до полувремена понајвише заслугом голмана Милованова. Јухик у 55. минуту се маестрално ослобађа три играча гостију али његов шут завршава за мало поред гола. Казна за пропуштено стиже преко Варге у 64. минуту који избија сам пред Видаковића и практично из прве праве прилике доводи Бечеј у вођство. Шеф стручног штаба Радусиновић уводи у игру Ердеља који већ у првом контакту са лоптом ствара шансу за Антунића да би у 67.минуту прелепим голом са 16 метара вратио домаће у игру. Што није пошло за руком Јованићу у првом делу јесте у 73. минуту када са 5-6 метара на асистенцију капитена Антунића матира немоћног Милованова за потпуни преокрет,2:1! Тачку на одлично издање Радничког 1912 ставља Јованић још једним голом у 84. минуту за коначних 3:1! Овом победом Раднички 1912 је дошао до 18 бодова у првенству оставши усамљен на челу табеле.

ДВА У МЕТУ: Лука Јованић/Иван Панчић