ПРВА НОВОСАДСКА ЛИГА

Ц. звезда (НС) – ОФК Југовић 1:0 (1:0)

Нови Сад – Стадион крај Најлон пијаце. Гледалаца: 250. Судија: Немања Николаш (Нови Сад) 7,5. Стрелци: Станковић у 4. минуту. Жути картони: М. Марковић, Попин (Ц. звезда), Суботин, Ђаковић, Вукелић (ОФК Југовић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (НС): Попин 7,5, М. Марковић 7, Живковић 7, Радуловић 7, Д. Марковић 7, Николаш 7 (од 90. Роксандић -), Маљурић 7,5 (од 61. Јованов 7), Стојановић 7,5 (од 90. Коларов -), Ђерић 7 (од 61. Марић 7), Станковић 8, Хајризи 7.

ОФК ЈУГОВИЋ: Срдановић 7, Ђаковић 6,5 (од 85. Мудри -), Поткоњак 6,5, Вулетић 6,5, Суботин 6,5, Николић 6,5, Милојевић 6,5, Рис 7, Вукелић 6,5, Путник 7 (од 76. Митровић -), Касаповић 7 (од 61. Пузић 6,5).

Играч утакмице: Немања Станковић

Серији Каћана дошао је крај. После шест везаних победа доживели су пораз од младе екипе Звезде.

На самом старту домаћи су повели, што је касније, испоставиће се, био гол одлуке, Маљурић је пребацио лопту на леву страну, а Немања Станковић, после добијеног дуела, искоса са 15-ак метара шаље је у небрањени део мреже. Водила се рововска борба на средини терена, најбољу прилику лидер је створио из контранапада. Капитен Николић промашио је изједначење, погодивши само пречку, пас на петерац послао је млади Касаповић.

Добру прилику за дуплирање вођства пропустио је Дарко Марковић, у 47. минуту, гађао је, неометан, са 7-8 метара, покрај леве стативе Срдановића.

Уследили су опасни атаци ка голу Попина, који је неколико пута сигурно интеревенисао испред противничких нападача. Комбиновали су Путник и Поткоњак по левој страни, прво је изблокиран Марко Рис, потом и Александар Караћ на ивици шеснаестерца. Десетак минута пре краја Караћ је поново припретио, али без реализације, не успевши да донесе резултатски егал у самој завршници, па су бодови остали на Видовданском насељу.