ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА “СЕВЕР”

Војводина – Младост (БП) 3:5 (2:3)

Бачко Градиште – Спортски центар ”Ђорђе Тапавица – Џоја”. Гледалаца: 150. Судија: Борис Вукановић (Суботица) 8. Стрелци: Калаковић у 9, Тубић у 32. и Проданов (из пенала) у 84. за Војводину, Јакуш у 17, Стојисављевић у 44, Фабри у 45, Сердар у 53. и Ожват у 90+4 за Младост. Жути картони: Савков, Илић (Војводина), Сердар (Младост).

ВОЈВОДИНА: Козарски 6, Рајачић 7, Савков 6, Киш 6,5 (од 83. Рондовић – ), Калаковић 6,5 (од 77. Михајловић – ), Пеленгић 6, Божић 6 (од 83. Допуђ – ), Илић 6 (од 46. Томић 6), Драшко 6, Тубић 6,5 (од 70. Миладинов – ), Проданов 7.

МЛАДОСТ (БП): Лења 7, Ожват 8,5, Штефек 7, Чеман 7 (од 61. Брајковић – ), Стојисављевић 7,5 (од 83. Анђелковић – ), Лаћарак 7 (од 83. Захорец – ), Грковић 8, Јакуш 8, Фабри 8, Сердар 8, Кантарџић 7.

Играч утакмице: Ожват

После акције Пеленгића и Киша, за вођство домаћина, погодио је бонус Предраг Калаковић. Корнер је извео Ожват, а највиши у скоку, био је Јарослав Јакуш – 1:1. Савков је опробао ударац, на одбитак је спретно реаговао Саво Тубић и са 10 метара нациљао мету. Све што су стекли, Градиштанци су просули за 60 секунди. Најпре је Ожват проиграо Огњена Стојисављевића, улетео је у казнени простор и погодио за 2:2, док је неуспелу офсајд замку Владимир Фабри искористио да режира преокрет.
Осокољени гости, у 53. минуту, поново су се радовали: Ожват је почео акцију, Грковић проследио лопту до Марка Сердара, чији је нишан био подешен. Захорец је непрописно зауставио Пеленгића, а Александар Проданов је голмана Игора Лењу и лопту послао на различите стране. Бод је, у 87. минуту, промашио резервиста Допуђ, усамљен на петерцу није успео да погоди мрежу. Казна је била неминовна, капитен гостију Павел Ожват је, топовским ударцем са 20 метара, постигао најлепши гол на мечу.