ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ”ЈУГ”

ИНЂИЈЦИ ОСВОЈИЛИ ПЛЕН У ОДЛОЖЕНОМ МЕЧУ 8. КОЛА

Слога (Т) – Железничар 0:2 (0:1)

Темерин – Гледалаца: 200. Судија: Саша Самац (Футог) 6,5. Стрелци: Kaурин у 27. и Боснић у 90+3 минуту. Жути картони: Клаић, Марјановић, Јакшић, Томић (Слога), Осман, Боснић (Железничар).

СЛОГА: Војводић 7, Томић 7, Пастор 6,5, Јаковљевић 6,5, Унгар 7, Бановић 6,5 (од 70. Павин – ), Буквић 6 (од 60. Марјановић 6), Борић 6 (од 46. Јакшић 6,5), Клаић 6, Паповић 6,5, Пролић 6,5 (од 77. Милетић – ).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Петковић –, Трбовић 7 (од 60. Мрђа 7), Грковић 7, Бранковић 7, Радишић 7,5, Боснић 8 (од 90+4 Десанчић – ), Бубало 7 (од 65. Вучковић – ), Осман 7,5, Веселиновић 7, Милојевић 7,5, Каурин 8.

Играч утакмице: Боснић

По завршетку меча, чула се песма из свлачионице гостију, док су Темеринци били незадовољни, због пар судијских одлука током другог полувремена, са акцентом на 68. минут, у којем сматрају да је судија Самац требао да досуди пенал, после шута Паповића и играња руком дефанзивца Железничара.
Домаћини су били јалови у нападу, практично нису упутили озбиљан ударац у оквир гола, иако су имали шанси, нарочито пред крај меча, када су се Инђијци повукли на своју половину, чувајући стечени капитал. Јакшићев ударац главом, завршио је поред стативе, док је Клаић за делић секунде закаснио да преко линије пребаци лопту, послату дијагоналом Марјановића.
Стефан Боснић је, у 77. минуту, ризиковао и црвени картон, због старта с леђа, а био је централна фигура. Кумовао је вођству гостију, послао је лопту у простор, док је Драгомир Каурин био бржи од штопера Јаковљевића. Изашао је испред голмана Војводића и нациљао мету – 0:1. Боснић и Каурин су у трећем минуту надокнаде, обрнули улоге, искористивши околност да су скоро сви играчи Слоге отишли у напад, покушавајући да спасу бод.