СРПСКА ЛИГА “ВОЈВОДИНА”

Кабел – Раднички 1912 2:0 (1:0)

Нови Сад – Стадион крај Штранда. Гледалаца: 400. Судија: Неђо Мрђа (Панчево) 7. Стрелци: Павлица у 8. и Јелић (аутогол) у 90+1. минуту. Жути картони: Кљајић, тренер Кртолица, Владић (Кабел), Стевановић, Гороњић, Швоња, Јелић, тренер Радусиновић, Глишовић (Раднички 1912). Црвени картон: Швоња (Раднички 1912) у 77. минуту.

КАБЕЛ: Тороман 7,5, Богдановић 7, Кљајић 7, Батос 7, Кокановић 8 (од 86. Грујић -), Новаковић 7,5, Павлица 7,5 (од 67. Вујовић -), Поповић 7, Петровић 8, Владић 7 (од 90+1. Нијемчевић -), Миланов 7.

РАДНИЧКИ 1912: Видаковић 6,5, Димковић 6 (од 46. Ердељ 6,5), Матијевић 6,5 (од 67 Видо Марковић -), Јухик 6, Швоња 6,5, Стевановић 7 (од 75. Петровић -), Гороњић 6 (од 46. Вујошевић 6), Немања Марковић 6,5, Јелић 6,5, Антунић 6 (од 80. Глишовић -), Јованић 7.

Играч утакмице: Стефан Петровић

Кабел је надиграо лидера учинивши трку још занимљивијом. Најбољи стрелац Кокановић протурио је лопту кроз одбрану гостију, сервиравши Павлици који искоса погађа мрежу – 1:0. Два минута касније Јухик је избегао офсајд замку, нашао се испред Торомана, а голман Кабела бравуром спречио изједначење. Средином првог дела Јованић се изненада нашао пред голом, али је слабо реаговао у петерцу. Сомборци су тражили пут до изједначења, Јованић је упослио Јухика, чији ударац, овога пута, завршава покрај стативе. Пред одмор и домаћи су имали добру шансу, да удвоструче предност, на пас Владића, Павлица није био прецизан.

Водећи тим првенства у финишу је јурио гол са десеторицом пошто је картоне упарио Зоран Швоња.

Тачка је стављена после корнера, који је извео Новаковић, а Петровић избацио двојицу и када је упутио лопту на петерац Јелић је несмотрено реаговао, поставивши коначан исход.

ДОМАЋИН БОЉИ: Поповић (Кабел) и Јухик (Раднички)