ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ”ЈУГ”

Индекс – Слобода 4:3 (0:1)

Нови Сад – Стадион на Клиси. Гледалаца: 200. Судија: Милош Ивановић (Нови Сад) 7. Стрелци: Маринковић у 70, Илић (из пенала) у 74, Ивеља у 85. и 90+3. за Индекс, Павловић у 12. и 78, Вукотић у 64. за Слободу. Жути картони: Радмиловић, тренер Рајић, Илић, Бабић (Индекс), Милинковић, тренер Ђокић, Вукотић, Терзић, Антић, Павловић (Слобода).

ИНДЕКС: Секицки 6,5, Стојановић 6,5, Качавенда 7 (од 90. Јованов – ), Кнежевић 7, Бабић 7,5, Гајић 6,5 (од 63. Маринковић 7,5), Топић 7 (од 78. Марић – ), Радмиловић 7, Илић 8, Ивеља 8,5, Ренић 7.

СЛОБОДА: Петровић 6, Делић 6,5, Глишић 6,5, Терзић 7, Јосимов 7, Ђуричић 7 (од 60. Антић 6,5), Аћимовић 6,5 (од 60. Јошић 6,5), Н. Павловић 8, Вукотић 7,5, Милинковић 7,5 (од 83. А. Павловић – ), Пилиповић 6,5 (од 60. Видић 6,5).

Играч утакмице: Ивеља

Матине на Клиси, имао је инфаркт завршницу. Филип Ивеља (са слике), капитен Индекса, био је јунак тешко извојеване победе, јер је у последњем минуту надокнаде, ударцем главом, крунисао центаршут са десне стране.
Гости из Доњег Товарника, дошли су до вођства у 12. минуту, када је Небојша Павловић дриблингом преварио двојицу чувара и ставио тачку на асистенцију Милана Милинковића. Осам минута касније, непрописно је заустављен Славко Вукотић, али капитен Милош Јосимов је из пенала промашио цео гол.
У 64. минуту, Славко Вукотић се лукavо убацио иза штопера и дуплирао капитал Слободе. Буђење домаћина, најавио је Вељко Маринковић, уз асистенцију Страхиње Илића – 1:2. У казненом простору гостију, оборен је Ренић, док је Страхиња Илић био реализатор најстроже казне. На одбијену лопту од голмана Секицког, после ударца Вукотића, натрчао је Небојша Павловић – 2:3. Пет минута касније, Ивеља је поравнао резултат, а у следећем нападу, Ренић је из слободњака уздрмао пречку. Уследио је већ описани потез капитена Индекса, вредан три бода. Чим се кренуло с центра, судија је означио крај.