Време читања: 3 минута

ФИНАЛЕ КУПА ФСГ НОВИ САД

ТСК – Кабел 6:5 (2:2, 2:1)

Темерин – Гледалаца: 450. Судија: Алекса Граховац (Нови Сад) 8. Стрелци: Пуповац у 9. и Татић у 45. за ТСК, Клисура у 15. и Бардун у 89. за Кабел. Стрелци из пенала: Пуповац, Пашка, Кнежевић, Свитић (ТСК), Пантић, Поповић, Бардун (Кабел). Жути картони: Радичић, Свитић, Стјепановић, Пашка, помоћни тренер Томић (ТСК), Клисура, Грујић, Поповић (Кабел). Црвени картон: Зувић (Кабел) у 6. минуту.

ТСК: Војводић 8, Марковић 7, Милош Ковачевић 7, Кнежевић 8, Радичић 7,5, Свитић 8, Татић 8 (од 78. Илија Ковачевић – ), Пашка 7, Павлов 7, Пуповац 8,5, Стјепановић 7,5 (од 82. Лахош – ).

КАБЕЛ: Зувић – , Бенцке 6 (од 62. Лазић – ), Вујовић 6,5 (од 80. Бардун 7), Пантић 7, Клисура 7,5, Вукобратовић 7, Половина – (од 9. Тодић 6,5), Грујић 7,5, Нијемчевић 6,5 (од 80. Лучар – ), Поповић 7,5, Лучић 6 (од 62. Петровић – ).

Играч утакмице: Јово Пуповац

Лидер Прве новосадске лиге је имао више концентрације на пенал-рулету, елиминисавши српсколигаша. Освајање пехара у Купу ФСГ Нови Сад, црвено-белима је улазница за такмичење у Купу ФС Вoјводине, а сјајан успех, по завршетку меча, прославили су са верним навијачима.
Узбуђења су почела у 6. минуту, када је Никола Свитић проиграо Стевана Павлова, чији ударац ка голу је осујетио Дарко Зувић, али интервенција је била ван казненог простора, па је оправдано добио црвени картон. Тренер гостију Немања Кртолица, из игре је извукао Јована Половину, убацивши резервног голмана Стефана Тодића (16). Слободан ударац, извео је Јово Пуповац, циљао је поред живог зида, а млади голман Кабела је рукама скренуо лопту до стативе, од које се одбила преко линије – 1:0.
Синиша Нијемчевић је, у 13. минуту, после продора Вукана Поповића, из окрета, са десет метара, шутирао по средини гола, па је Војводић укротио ударац. Корнер је, 120 секунди касније, извео Поповић, лопта је прошла кроз руке голману домаћина, поклон је искористио штопер Марко Клисура и госте вратио на колосек.
Пред одлазак на одмор, Јово Пуповац, капитен црвено-белих, направио је слалом између неколико играча, потом убацио у ватру Вукашина Татића. Крилни нападач је изашао испред Тодића и без оклевања погодио мету.
Само што је почело друго полувреме, поново је Татић био у центру пажње, али Тодић је овог пута успео лопту да преусмери у корнер. Неискоришћене шансе Павлова и Пашке, наговестиле су узбудљив финиш, у којем су Новосађани кренули на све или ништа и успели, по други пут, да избришу резултатски минус. Дарко Грујић је извео слободан ударац, ка голу домаћина је најпре шутирао Немања Лучар, док је у гужви, на петерцу, најприсебнији био Глигорије Бардун – 2:2.
У првој серији пенала, шут некадашњег интернационалца Драгомира Вукобратовића одбранио је Драган Војводић, док је Јово Пуповац био прецизан. Друга серија, донела је још једну сјајну реакцију Војводића, пошто је прочитао намеру Дарка Грујића, а Милош Ковачевић је циљао поред стативе. У преостале три серије, сви извођачи су били прецизни, а када је Никола Свитић уписао рецку настало је велико славље Темеринаца, одважних и храбрих да се испрсе пред реномираним ривалом.