ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ”ЈУГ”

Слога (Т) – Доњи Срем 2015 2:0 (2:0)

Темерин – Гледалаца: 200. Судија: Благоје Радић (Ириг) 8. Стрелци: Јакшић у 14. и Буквић у 42. минуту. Жути картони: Буквић, Павин, Томић (Слога), Крнета, В. Љубојевић, Рудан, Јешић (Доњи Срем 2015).

СЛОГА: Војводић 7, Борић 7, Пастор 7, Томић 7,5, Јаковљевић 7,5, Бановић 7,5, Буквић 8 (од 68. Клаић – ), Јакшић 8 (од 88. Радонић – ), Паповић 7, Павин 8, Марјановић 7,5 (од 61. Милетић -).

ДОЊИ СРЕМ 2015: Девић 6,5, Ђорђев 6,5, Вукмановић 7, Јуришић 7, Рудан 7 (од 70. Радивојевић – ), Крнета 7, Владисављевић 6 (од 46. Јешић 6), А. Љубојевић 6,5 (од 64. Максимовић – ), Ђурић 6 (од 46. Перишић 7), Кокир 6, В. Љубојевић 6.

Играч утакмице: Павин

Озбиљан приступ, учинио је Темеринце од почетка опасним пред голом гостију из Пећинаца, док је најлепша акција на мечу претходила водећем поготку. Иницијатор је био Мирослав Буквић, лопту је на другу стативу пребацио капитен Роберт Пастор, а Бошко Паповић је одиграо улогу асистента. На петерцу је одлично реаговао Зоран Јакшић, па бонус Никола Девић није имао ни промил шанси да спречи радост домаћина.

Бошко Паповић је, у 28. минуту, после центаршута Предрага Павина, ударцем главом, уздрмао пречку. Потом су два покушаја Драгана Борића, са дистанце, завршила ван оквира гола. Уздахе је измамио и шут Павина, у 37. минуту, када је мало недостајало да крунише акцију Марјановића и Пастора. Најбољу прилику за госте, имао је Љубојевић, топовски је шутирао са 25 метара по средини гола, уз сигурну реакцију Војводића.

Пред одлазак на одмор, Ненад Марјановић је послао лопту у простор, ка њој су кренули голман Никола Девић, излетом ван казненог простора, и Мирослав Буквић, при чему је играч Слоге искористио брзински потенцијал и искоса погодио празну мрежу – 2:0.

Заслужио је Предраг Павин да се упише у стрелце и да тако украси одлично издање, али у 70. минуту, из слободног ударца, нациљао је пречку. Немања Томић и Јован Јаковљевић, штопери домаћина, нису дозволили да се размахне Никола Кокир, најбољи стрелац гостију.