ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА “ЈУГ”

Славија (НС) – Ветерник 3:3 (3:2)

Нови Сад – Гледалаца: 200. Судија: Немања Кампић (Нови Сад) 7. Стрелци: Папрић у 17, Тубић у 24. и Стојановић у 26. за Славију, Бањац у 7, Пећић у 12. и Чалија у 68. за Ветерник. Жути картони: Тубић, Кућенич Стојановић, Асани (Славија), Вуковић, Гвозден, Китић, Бањац, тренер Малеташки (Ветерник). Црвени картон: Бањац (Ветерник) у 63. минуту.

СЛАВИЈА: Чавић 6,5, Гајић 6,5, Стајић 6,5, Јанић 7, Грубовић 7, Богојевић 6,5, Убовић 6,5, Тубић 8 (од 61. Бркић 6,5), Кученич 6,5 (од 57. Асани 6,5), Папрић 7, Стојановић 7 (од 71. Ферати -).

ВЕТЕРНИК: Ивић 6,5, Огњановић 6,5, Радаковић 6,5 (од 57. Чалија 7,5), Пећић 7,5, Бањац 6,5, Китић 7, Вуковић 6,5 (од 69. Ђурић 7), Вилотијевић 7, Лепојевић 6,5 (од 69. Кисић 6,5), Секулић 7, Турало 6,5 (од 78. Миловановић -).

Играч утакмице: Тубић

Трилер на Салајци! Гости из Ветерника су олако прокоцкали два гола предности и на крају са играчем мање спашавали бод.

Вођство плаво-белима обезбедио је Бањац, након асистенције Пећића. Пет минута касније нови погодак за Ветерник. Овога пута Пећић је затресао мрежу. Леви бек, Секулић пребацио је лопту са леве на десну страну, а крилни нападач гостију склонио је поред чувара и закуцао у рашље – 0:2. Ученици тренера Крсмановића за непуних 10 минута три пута су погађали мету преокренувши меч у своју корист. Тубић је извео слободан ударац, Ивић само одбио лопту, а Папрић се нашао на месту и преполовио заостатак. Са линије 16 метара, најрасположенији у редовима домаћих и бивши играч Ветерника, Михајло Тубић прецизним ударцем надмудрио је Ивића – 2:2. Исти играч два минута касније повукао је контру, упослио Грубовића чију асистенцију у погодак претвара Стојановић – 3:2. Пред одмор Јанић је уздрмао стативу шутем искоса.

Све је било у рукама Салајчана, после искључења Бањца, међутим ни резултатски суфицит, ни бројчана надмоћ нису били довољни за плен, јер је на центаршут Китића, искусни Чалија, волеј ударцем, нациљао даљи угао.

Пред крај, након покушаја Фератија, са линије гола опасност је отклонио резервиста Ђурић.

НА КРАЈУ СВИМА ПО БОД: Кућенич (Славија) са лоптом